Karácsony Gergely: A budapesti és a szombathelyi városvezetés problémái hasonlóak

Farkas Bazsi 2021-02-02 13:11:00
A fővárosi polgármester Nemény Andrással tartott sajtótájékoztatót Szombathelyen.

Élőben jelentkeztünk a helyszínről:

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Ritkán látott újságírói létszám várta ma délután Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármestert, és Karácsony Gergely (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP) főpolgármestert. 

A két politikus legfőképp arról beszélt, hogy a kormány elvonásai miatt milyen nehéz helyzetbe kerültek olyan önkormányzatok, amiket ellenzéki pártok vezetnek. 

- Arra nem gondoltunk arra, hogy az út, amin megyünk, azon megállítanak minket  és azt mondják, hogy a javaink egy részét oda kell, hogy adjuk - kezdte így Nemény András, aki hozzáfűzte, hogy még ez sem rettenti el őket attól, hogy a város működésére 10 éves programot készítsenek elő, vagy éppen közvetlenül az Európai Uniónál kopogtassanak támogatásért.

Nemény hangsúlyozta, hogy tegnap küldte el azt a levelet, amiben megírta, hogy milyen kormányzati kompenzációra van szüksége a városnak ahhoz, hogy továbbra is működőképes maradjon. 

Ezt egyébként Gulyás Gergely miniszter kérte a megyei városok polgármestereitől, így Nemény ennek a kérésnek tett eleget. 

Szombathely első embere hangsúlyozta, hogy azzal, hogy a nem fideszes városvezetésű önkormányzatoknak december 24-én a kormány nem adott kompenzációs pénzt, nem ezeket az önkormányzatokat, hanem a városban élőket büntette meg.

 

A helyi iparűzési adó elvétele kapcsán a kormánynak egyedüli lehetősége az, hogy mérettől, pártállástól függetlenül kompenzálja ezt a bevétel kiesést - ezt már Karácsony Gergely mondta el. Ebből pénzből ugyanis az önkormányzatok szolgálják a települések polgárait. Fontos, hogy az önkormányzatok egymásra találjanak és együtt lépjenek fel azért, hogy a kormány kompenzálja az iparűzési adó kiesést. Érthetetlen, hogy a 25 ezer főnél kisebb településeknél egy automatikusan működik, a 25 ezernél nagyobb településeknél pedig alkukkal próbálják meg térdre kényszeríteni az önkormányzatokat. A külön alkuknál pedig elfogadhatatlan, hogy valakinek jut, valakinek meg nem jut - tette hozzá Karácsony.

A főpolgármester gratulált azokhoz az eredményekhez, amiket a szombathelyi városvezetés a választások óta véghezvitt. 

Karácsony azzal zárt, hogy a szavazók által megválasztott önkormányzati képviselőknek és polgármestereknek ne kelljen elviselniük a vírushelyzet okozta gazdasági visszaesést és a kormányzati megszorítást egyszerre. Ez ugyanis nem méltó Magyarország kormányára és a magyar polgárokra sem. Nem lehet első, és másodrangú állampolgár azért valaki, mert élt demokratikus jogával.  

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.