Hétfőn is tüntettek a Hősök terén, kétmillióra bírságolták a szervezőket

Székely Zoárd 2021-02-01 17:26:00
Holott jóval kevesebben gyűltek össze, mint tegnap.

A rendőrség vasárnapi igazoltatáshullámának és a kiszabott büntetések ellenére is kivonultak hétfőn a Hősök terére azok a tiltakozók, akik a koronavírus elleni korlátozások mihamarabbi enyhítéséért demonstráltak. A tegnapi akció következményeként Ecsenyi Áront és Ecsenyi Szilárdot is egy-egymillió forintra büntette meg a rendőrség - írja az Azonnali.

Az általuk kézhez kapott határozat szerint mindkettejüket azért büntették meg, mert megszegték azt a kormányrendeletet, amely a veszélyhelyzet alatt tiltja a gyűlés tartását, és ráadásul nem csupán szerveztek egy gyűlést, de részt is vettek rajta. A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs, írja a rendőrségi határozat.

Ecsenyi Szilárd a TASZ-hoz fordult segítségért, és abban bízik, hogy lesznek olyan ügyesek a jogvédők, hogy ne kelljen befizetniük a büntetést. Ugyancsak a TASZ segítségét fogják kérni ahhoz, ha esetleg valamelyik vendéglátóegységet meg fogják büntetni a tömeges üzletnyitásban való esetleges részvétel miatt.

A hétfő délre szervezett megmozduláson már kevesebben jelentek meg a Hősök terén, mint a vasárnapi akción. Ahogy a tömeg elkezdett növekedni, a rendőrök elkezdték igazoltatni a résztvevőket, lényegében szisztematikusan végigmenve a megjelenteken. Az igazoltatás ellen a tüntetők egy csoportja a földre ült, hogy így tiltakozzon.

A rendőrségi taktika megtette hatását: 14 órára szétszéledtek a tüntetők, néhány kisebb csoport maradt csupán a helyszínen, Ecsenyi Áront pedig újra megbüntette a rendőrség, ezúttal azért, mert nem volt rajta szájmaszk. 

Ecsenyi Szilárd mindezek ellenére úgy vélekedik, hogy a jövő héten is lehetséges egy „séta vagy hangpróba”.

 

 

Szólj hozzá!

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.