Több mint százat dobva hozta a kötelezőt a Falco

Vágvölgyi Bálint 2021-01-28 19:34:00
A Jászberény az első negyedben még tartotta magát.

Az első negyedben egyáltalán nem védekeztek a csapatok. A pontok potyogtak mindkét oldalon, a Jászberény tartotta a lépést a rengeteg hibával játszó, de jól dobó szombathelyiekkel - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. A vasiaknál nyolcan, a vendégeknél négyen szereztek pontot az első tíz perc alatt.  30-29.

A második negyedet jó védekezéssel kezdte a Falco. Barac és Lake is kosarat szerzett, kezdtek meglógni a sárga-feketék. Perl kiemelkedően kosarazott, a tíz pontot is ő tette közé, 44-33 volt a táblán a negyed derekán. A nagyszünet előtt három perccel már átlépték a vasiak az ötven pontot, a JKSE kapaszkodott, főleg Coleman pontjainak köszönhetően, aki már 16 pontnál járt ekkor. Lake egy zsákolással tette közé a húszat, 59-39. A félidő utolsó kosarát Bruinsma szerezte. 61-39.

A harmadik negyedre sem változott a játék képe, a vasiak – esélyeshez méltóan – kézben tartották a találkozót, akkor sem jöttek zavarba, amikor egy 7-2-es “rohammal” bekezdett a Jászberény. Váradi dobott egy tetszetős hármast, de Benke is beindult. huszonhárom pontos hátránynál Kinney dobott triplát, Patai Benjámin időt kért, 69-69 volt az állás. A Falco azonban továbbra is uralta a játékot, a vendégek nem tudtak húsz alá benézni, egészen a negyed utolsó percéig, akkor Williams és Coleman is betalált. 82-64.

Lake és Barac kosaraival folytatódott a mérkőzés, Coleman triplájával kapaszkodott a JKSE. Barac pillanatai következtek, pontot dobott, faultot harcolt ki és a büntetőt is bedobta a légiós. A Falco a tetemes előny ellenére “komolyan” vette a mérkőzést. A vasiak 100. pontját Kovács Benedek szerezte. Az utolsó öt percben sem változott a játék képe, a Falco különösebb megerőltetés nélkül hozta a kötelező győzelmet.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Jászberényi KSE 114-88 (30-29, 31-10, 21-15, 32-24)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 18/12, Doktor 5/3, Benke 13/6, Bruinsma 16/3, Keller 7. Cserék: Perl 11, Kovács B. 7, ,Barac 11, Lake 13, Dancsecs 11/9.

Jászberényi KSE: Kinney 14/12, Füzi 3/3, Coleman 30/12, Williams 7/3, Primorac 16/3. Cserék: Brbkalics 8, Ruják 3/3, Katona -, Czirbus -, Filipovic 7.

Teljes útlezárás az M86-os számú autóúton

Egy személygépkocsi gyulladt ki Szeleste térségében.

Hello Európa!

Szülinapi Wellhello koncert Szombathelyen az Uniós csatlakozás 20. évfordulóján.

3 év 6 hónapos börtönbüntetést és a vezetéstől való örökös eltiltást kapott a szombathelyi ámokfutó

A szabályokra fittyet hányó vezető tavaly februárban rodeózott jogsi nélkül a belvárosban.