Átadták a Győr művészeti díjait a magyar kultúra napján

Pintér Bence 2021-01-23 08:28:18
Kara Zsuzsanna, Szikra József, Nagy Vilmos és Farsang Sándor mellett a kulturális intézmények dolgozói kaptak elismerést.

Kara Zsuzsanna balettművész és Szikra József színművész Győr Művészetéért, Nagy Vilmos, a Ménfőcsanak–Gyirmót Művelődési Központ igazgatóhelyettese Győr Közművelődéséért díjat vehetett át, míg Farsang Sándor festő-grafikusművész posztumusz városi elismerést kapott a magyar kultúra napján – írja a GyőrPlusz.

„A magyar kultúra sokkal több Magyarország kultúrájánál, egyrészt azért, mert a nemzet sokkal szélesebb területen értelmezendő, mint az országunk határai, másrészt pedig azért, mert a magyar kultúra az egész világnak számos értéket adott és ad ma is” – mondta Dézsi Csaba András polgármester az ünnepség felvételén. Az ünnepségen az önkormányzat kulturális intézményeiben kiemelkedő munkát végző kollégák is elismerésben részesültek, majd a magyar kultúra napi műsor következett, amelyben közreműködött Csiba Júlia népdalénekes és Németh Dénes zenekara, valamint a Kiscserókok Néptáncegyüttes táncosai.

A Vaskakas bábszínházból közvetített átadót itt lehet megnézni:

A magyar kultúra napja díjátadó - Győr 2021

A Magyar Kultúra Hete programsorozat eseménye.Január 22. a magyar kultúra napja.Az ünnepség alkalmával Dr. Dézsi Csaba András Győr MJV polgármestere átadja a...

Szólj hozzá!

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.