Horváth Júlia lett a Szombathelyi Pingvinek első női játékosa, aki egész napos válogatott összetartáson vehetett részt

Nagy Donát 2021-01-22 18:40:40
A budapesti Tüskecsarnokban gyakorolhatott a fiatal tehetség.

Juli a csapat honlapján mesélt a válogatott programon szerzett élményeiről:

Megérkeztünk, azonnal túl kellett esnem egy covid tesztelésen, és ezek után mehettünk az öltözőbe. Egy bemelegeítő száraz edzéssel kezdtünk, felöltöztünk aztán, és megkezdődött az első jeges edzés. Passzolós feladatokat végeztük, majd a végén játszottunk egyet. Aztán levezetés következett, majd ebéd után sportpszcihológushoz mentünk. Az utolsó jeges edzés jött délután, ahol rövid feladatokat csináltunk időre, és ezt a következő alkalommal újra lemérik, hogy javultunk-e bennük. Az edzés végén ugyanúgy játék volt, mint délelőtt. Nagyon nagy élmény volt, alig várom a következő lehetőséget.

Juli most egy sérülés miatt lehetett ott a válogatott programon, azonban teljesítményével megmutatta, hogy megérdemel egy helyet az összetartáson. A sérülés elszenvedője Fullár Emma volt, eredetileg ő utazott volna a válogatott összetartásra.

Fotó: pingvinekhoki.hu / Szűcs Attila - TSH Photos / MJSZ

A honlap szerint Emma bár még csak tavasszal kezdett jégkorongozni, az U14-es bajnokságban rendre pályára lép és hasznos tagja tud lenni a csapatnak. A meghívó és a sérülése kapcsán ő is megszólalt:

Edzőm, Csergő István kapta meg a behívót az összetartásra, de apukámtól tudtam meg, hogy mehetek Budapestre. Nagyon de nagyon boldog voltam, eszméletlen nagy öröm volt ez számomra, és anyával lázasan készülődtünk az útra, beszereztük a még hiányzó dolgokat. A csapattal január 9-én Budapestre utaztam egy bajnoki meccsre, ahol egy szerencsétlen ütközést követően eltörtem a bal karomat, ezáltal elúszott az utazásom. Hihetetlenül fájt, de nem a sérülés, hanem az elvesztett lehetőség.

Emma körülbelül két hónap múlva térhet vissza a jégre, addig a gyógytornászok által összeállított feladatokat végzi a rehabilitáció során.

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?