A belügyminiszter nem tartja számon Hende ígéreteit

Farkas Bazsi 2021-01-22 17:30:00
Így arról sincsen információ, hogy valaha megérkezik-e a képviselő által ígért 1 milliárd forint a 86-os út zanati szakaszának forgalom csillapítására.

Január elején fújta ki a szél Hende Csabát (Fidesz-KDNP), a térség parlamenti képviselőjét Zanatra. Bár úgy tudjuk, Hende négyszemközti megbeszélésre hívta a körzet önkormányzati képviselőjét, Putz Attilát (Éljen Szombathely!) valahogy mégis megjelent Hende saját fotósa és készített néhány képet arról, hogy az országgyűlési képviselő a választókörzetében élők gondját viseli.

A jelenlévők később úgy értesítettek minket, hogy Hende azt ígérte, 

1 milliárd forintot fog hozni Zanatnak a problémák enyhítésére.

Vagyis ebből a pénzből csillapítják majd a forgalmat a főúton. Hende azt mondta, személyesen keresi fel Pintér Sándor belügyminisztert.

A 86-os út zanati szakasza továbbra is leterhelt. Az M86-os megépítésével ugyan csökkent a forgalom, de továbbra is rengeteg autó tép át a városrészen, hiszen a régi utat használva nem kell útdíjat fizetnie a sofőröknek. A helyiek szerint a megoldás az lenne, ha Sárvárig ingyenessé tennék az új sztrádát, amivel kapcsolatban a zanatiak azt is nehezményezik, hogy annak idején úgy épült meg, hogy hozzájuk nem építettek rácsatlakozást. 

Írásbeli kérdéssel fordult a Belügyminisztériumhoz Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője, hogy megtudja, Hende ígérete mikorra érhet be.

Pintér Sándor válaszában azt írta:

...a képviselői ígéretek és azok teljesítésének nyilvántartása nem a Belügyminisztérium feladata. 

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.