Hatékonyabbá válhat Szombathely zöldfelületeinek fenntartása

Székely Zoárd 2021-01-21 20:03:58
Három cég munkáját szeretné összefogni a városvezetés.

A szombathelyi önkormányzat hivatalos oldalára került fel az a határozat, amely szerint a város megkönnyítené a kiemelt zöldfelületeinek fenntartását.

Mint írják, a városvezetésnek különösen fontos a zöldfelületek rendszeres, kiemelkedő minőségű gondozása. A saját tulajdonban lévő zöldfelületek ápolását jelenleg a Szombathelyi Parkfenntartási Kft. végzi, melynek feladatai közé tartozik többek között:

  • a város fa- és cserjeállományának kezelése és bővítése,
  • az egynyári és évelő virágágyak gondozása,
  • gyepfelületek tisztítása,
  • lombhúzás,
  • növényvédelem,
  • játszóterek, sportpályák, fitneszparkok fenntartása és ellenőrzése,
  • utcabútorok, köztéri szobrok fenntartása,
  • egyes burkolatok fenntartása, téli hóeltakarítása és síkosságmentesítése,
  • kilátó üzemeltetése,
  • szökőkutak, öntözőrendszerek üzemeltetése

A cég tavaly 90 millió forint többletforrást kapott, melynek egy részét a géppark fejlesztésére fordította. Az önkormányzat a parkfenntartási feladatok ellátásán továbbra is javítani szeretne, kiemelt cél: a fűnyírás.

A hatékonyság növelése érdekében további két, szintén saját tulajdonú céget vonna be a városvezetés: a SZOVA Nzrt. és a FÉHE Nonprofit Kft. segédkezne a feladatok elvégzésében.

A célra az önkormányzat a 2021. évi költségvetésben bruttó 15-15 millió forintot biztosítana a területen besegítő két-két társaságnak.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.