Rétvári Bence szerint a Gyurcsány-bagázs rácsap a matchboxért nyúló kisfiúk kezére

ugytudjuk.hu 2021-01-19 10:17:23
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára Ungár Péter kérdésére válaszolva azt írta, hogy a nemek közti egyenjogúság csupán egy a divatos gender express.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselőjének figyelmét január elején hívta fel egy pedagógus egy tankönyvi feladatra, amiben azt sulykolják a diákoknak:

a férfiak a jogról, a politikáról és az üzletről beszélgetnek, a nők a sminkről, a divatról és a családról.

Facebook

(null)

A feladat kapcsán a képviselő az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) tett fel néhány kérdést:

  • Átment-e ez a tankönyv, így ez a feladatsor az EMMI engedélyeztetési eljárásán?
  • Mi Miniszter úr véleménye a feladatról?
  • Helyesnek találja Miniszter úr, hogy magyar diáklányokat arra tanítja egy tankönyv, hogy a politika, a gazdaság és az üzlet nem az ő dolguk?
  • Helyesnek találja Miniszter úr, hogy magyar diákfiúkat arra tanítja egy tankönyv, hogy a család nem az ő dolguk?

Ungár szerint a kormány a feladattal azt mondja, ez az úgynevezett "természetes" rend, ez a megvédendő normalitás.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Rétvári Bence, az EMMI államtitkára szerint viszont

Gyurcsány!

A válaszát hosszabban kifejtve Rétvári azt állítja, sehol sem beszél kizárólagosságról a feladat, csak jellemzőkről.

Sem ez a feladat, sem bármelyik tankönyv nem tanítja azt, amit Ön ír, hogy a lányoknak nem dolguk a politika, a gazdaság és az üzlet, a fiúknak a család.

- írja, majd hozzáteszi:

Önök - felülve a divatos gender expressre - már azt is tagadják, hogy az anya nő és az apa férfi. Láttuk már a Gyurcsány-kormány alatt, hogy  már az óvodai nevelés programjában is tiltották, hogy a kisfiúk autózzanak, a lányok pedig babázzanak. Mi viszont meghagyjuk a gyerekek szabadságát, hogy melyik játékot válasszák, nem úgy a liberális baloldal, aki már az ovis játékkosárból is politikát csinál, és gyorsan rácsap a matchboxért nyúló kisfiúk és babafésű után nyúló lányok kezére.

Azaz Rétvári Bence először megvédi a tankönyvi állítást, majd azt is kifejti, hogy a szabad orientáció mennyire fontos. Ki érti ezt...

Szólj hozzá!

Igaz, hogy nem nyáron, de csak kiírták a kőszegi intermodális csomópont kivitelezésének közbeszerzését

Nettó 3 milliárd forint környékére lőtték be a megvalósítás értékét.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás.