Nagyon elverte a Szolnok az Egis Körmendet

Már az első negyedben 10 ponttal húztak el a házigazdák.

Szolnoki Olaj KK - Egis Körmend 97-63 (24-14, 17-19, 24-17, 29-13)

Bajnokság, 7. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Papp P., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Szolnok: Warner 17/3, Kovács -, Rudner 3/3, Subotic 16/6, Cakarun 23, Csere: Juhos 5/3, Badzim 16/6, Pongó 11/9, Pallai -, Zsíros 3/3, Taiwo -, Gilszki -,

Körmend: Thames 9/3, Mócsán 10/3, Takács 2, Durázi 5, Taylor 15, Csere: Ireland 6, Ferencz 3/3, Tóth 2, Mosely 2, Németh 6, Oroszi -, Balogh 3,

Fotók: Olajbányász

A találkozón a vendégek szerezték meg a labdát a feldobás után, de egyik csapat sem tudott az első támadásából kosarat szerezni. Az első kosarat Takács szerezte meg a körmendiektől, majd a hazaiaktól Rudner szerzett kosarat a hármasról. (3-2) Egy 10-4-es futást sikerült a szolnokiaknak csinálniuk Suboticnak és Warnernek köszönhetően, így jelentősebb fölényre tettek szert a hazaiak. (13-6) A negyed közepén, miután Juhos beütötte második faultját; reklamálásért Juhos és Kovács is technikait kaptak. Pongó a hármasról, csapattársa Subotic pedig egy ziccert dobott miután a körmendiek időt kértek. (18-10) Badzim büntetői után már tíz pont volt a két csapat között a különbség. Ferencz már három faulttal rendelkezett három perccel az első tíz perc vége előtt. Fél perccel a negyed vége előtt még Cakarun szerzett kosarat, erre még Thames tudott válaszolni, így tíz pontos hazai vezetéssel zárult az első negyed. 24-14

Mindkét oldalon egy-egy kosár született a második etap elején, majd egy kisebb kosárcsend született, amit Juhos egy középtávolival, majd triplával tört meg. (31-18) Thames ziccere után a hazaiak időt kértek. (31-22) Előbb Mócsán talált be a tripláról, majd Durázi és Taylor szerzett kosarakat, amivel hét pontra zárkóztak a körmendiek. (35-28) Mócsán büntetőit követően hat pontra zárkóztak a vendégek, de Cakarun még az utolsó másodpercekben szerzett egy kosarat, így nyolc ponttal vezettek a hazaiak. 41-33

Mócsán kosarával folytatódott a szünet után a mérkőzés, majd erre Cakarun válaszolt. Mindkét csapat keményen védekezett, így többször hibáztak a csapatok. Kis ideig nem született kosár, majd Pongó egy szép egy-egy elleni támadásból talált be a hármasról valamint csapattársa Subotic kis idő múlva kosarat szerzett, ekkor a vendégcsapat időkéréshez folyamodott. (47-37) Ireland talált be először, majd Ferencz a hármasról és Taylor kosarát követvén a szolnokiak időt kértek. (51-44) Cakarun volt aktívabb az időkérést követően a hazaiaktól, míg a vendégektől Taylor és Thames. Badzim még az utolsó percben szerzett egy triplát, majd Cakarun dobott kosarat a negyed végén. 65-50

Az utolsó felvonást a hazaiak jól kapták el, hiszen két könnyű ziccert szereztek, ekkor a körmendiek időt kértek másfél játékperc elteltével. (69-50) Németh gyorsan; kétszer is betalált, így a hazaiak időt kértek. (69-54) Az időkérés után Badzimnak sikerült tiszta dobóhelyzetet teremteni, amit ki is használt, majd egy szerzett labda után Warner zsákolásával már húsz ponttal vezettek a szolnokiak. Tóth kosarára Pongó válaszolt egy triplával, majd a körmendiek cseréltek. Warner kosara után megint időt kértek a vendégek. (79-56) Warner és Badzim is többször betalált, így tovább növelték csapatuk előnyét. (86-56) Mócsán egy szép középtávolival törte meg a körmendiek kosárcsendjét. A szolnokiak lehetőséget akartak adni még Gilszkinek is, de ehhez Suboticnak faultolnia kellett, hiszen nem jeleztek az asztaltól a bírók felé. A körmendiektől Balogh talált még be, majd Zsíros tudta tovább növelni a pontjaikat egy triplával, így 31 ponttal nyert a Szolnok. 94-62 - tudósított a bb1.hu.

Sorra büntették a rendőrök a szombathelyi Kenderesi utcán áthajtó autósokat

Az utat most aszfaltozták frissen, mégis sokan áthaladtak rajta a tiltó tábla ellenére.

László Győző az Éljen Szombathely!, Lenkai Nóra a Fidesz-KDNP, Szalai Bálint a Konzervatívok Egy Jobb Városért listavezetője

Mivel nem minden körzetben fogadták el a Mi Hazánk egyéni jelöltjeinek leadott aláírásait, így a szervezet kompenzáció listája még nem ismert.

Hiába kérdezte Ungár Péter a kormányt arról, hogy egyetértenek-e Hende Csaba „aki nem dolgozik, ne is egyék” szavaival, választ nem kapott

Az sem derült ki, hogy 2009 óra miért változatlan a családi pótlék összege, miközben 70%-os volt azóta az infláció.

Mégis lehet népszavazást tartani a kiemelt beruházási törvény eltörléséről

Zöld utat kapott az LMP – Magyarország Zöld Pártja népszavazási kezdeményezése.

300 méteren újult meg a szombathelyi Bocskai István körút

Közel 100 millió forintot költöttek el a fejlesztésre.

37 millió forintot kap vissza a hőcserélők cseréjére a győri önkormányzattól a Rába Quelle

A 23 milliárdból felújított fürdőben még ezt is cserélni kell, nagy vita volt belőle a közgyűlésben.

Az Éljen Szombathely listájának 5. helyére került Koczka Tibor

Testületbe jutása esetén azonban nem lesz az ÉSZ frakció tagja a képviselő. Függetlenként segítené a városvezetés munkáját.

Egy szombathelyi parkolóban verte meg volt barátnőjét a férfi

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Zápor, zivatar lehet csütörtökön Győrben és Szombathelyen is

Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat.

Videó - Büntetőfékezés az M85-ösön

Csüccs vissza és mennyé' már!

Ittasan csattant a betonhídfőnek egy sofőr Körmendnél

Könnyű sérülésekkel úszta meg az esetet.

LMP: A magyar kormány meddig szolgáltatja ki a magyar munkavállalókat a távol-keleti multiknak?

A párt szerint a munkavállalói jogok korlátozása Dél-Koreában lehetséges, hogy elfogadott, de Magyarországon ez elfogadhatatlan.

Hatodikas lány késelt a bőnyi iskolában

Túl van az életveszélyen az a lány, akit tanulótársa szúrt meg a bőnyi Szent István Király Általános Iskolában hétfőn.

Nőt futtatott, négy és fél év börtönt kapott a körmendi férfi

A férfi a helyszín biztosításával és a neki dolgozó nő szállításában való közreműködéssel teremtette meg a prostitúciós tevékenység feltételeit.

LMP: A DK olyan dolgokkal támadja Vitézyt, amelyek Karácsonyra is igazak

„Érdemes lenne a DK-nak olyan érveket találnia Vitézy Dávid ellen, amelyek nem igazak Karácsony Gergelyre” – írta az LMP.