Végre megoldódott a győri Nádor-aluljáróban lévő vízátfolyás

Papp László Tamás 2021-01-15 17:24:00
December 12-én jeleztük a problémát az Útkezelőnek, egy hónappal később kijavították.

December 12-i cikkünkben foglalkoztunk először azzal, hogy Nádor-aluljáróban vízátfolyás tapasztalható, (melyről tábla is tájékoztat) s ennek érezhető szaga, bűze is van. Érdeklődtünk a városi útkezelőnél, mi ennek az oka, a forrása, mikor lesz elhárítva, valamint ki az illetékes az ügyben?

Akkor az Útkezelő úgy tájékoztatott, hogy a Nádor aluljáró járda-kerékpárút szakaszán a falon átszivárgó víz az aluljáró vasbeton szerkezete felett és mögött elhelyezkedő csatornavezeték hibájából jelent meg. A csatornavezeték az aluljáró feletti sínpályák környezetében van, a csővezeték a MÁV tulajdona. Mint az Útkezelő illertékese akkor elmondta: a MÁV megkezdte a hiba forrásának felkutatását. A vasúti pályatestek környezetében korlátozottak a beavatkozási lehetőségek, ennek ellenére ígéretet kaptunk a vasúttársaságtól a hiba minél előbbi feltárására és megszüntetésére.

December 18-án újra érdeklődtünk, hol tartanak a munkálatok?

A győri útkezelő szerint a MÁV hétfőn elkezdi kijavítani a Nádor-aluljáróban bűzt okozó hibát

December 12-i cikkünkben foglalkoztunk azzal, hogy Nádor-aluljáróban vízátfolyás tapasztalható, (melyről tábla is tájékoztat) s ennek érezhető szaga, bűze is van. Érdeklődtünk a városi útkezelőnél, mi ennek az oka, a forrása, mikor lesz elhárítva, valamint ki az illetékes az ügyben?

„A MÁV december 21-én kezdi el javítani a vasúti pálya és az aluljáró közötti csatornaszakasz aknáját. Bízunk benne, hogy a hiba javítása ezzel befejeződik. Ha továbbra sem szűnik meg a folyás, akkor újabb javítást kérünk a vasúttársaságtól” – felelte akkor Máthé-Tóth Péter műszaki vezető, Győr Megyei Jogú Város Útkezelő Szervezete sajtószóvivője.

A GyőrPlusz Tv-nek ebben a videójában arról tájékoztatnak, hogy megoldódott a probléma, elhárították a fentebbi hibát.

Megígérte, meg is csinálják!

Egy múlt heti rádióműsorban hívta fel a polgármester figyelmét egy hallgató, hogy az adyvárosi Kodály Zoltán utca és Földes Gábor utca kereszteződésénél borz...

A ugyanitt az is megemlíti Máthé-Tóth Péter szóvivő, hogy a Földes Gábor és Kodály Zoltán utca közötti járdaszakaszt, melynek hibáját jelezték nekik, szintén kijavították. Rádióműsorba betelefonáló hallgató hívta fel rá a figyelmet, Dézsi Csaba András győri polgármester (Fidesz-KDNP) pedig kérte az Útkezelőt az intézkedésre. 

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.