Terrortámadással és a Parlament lerohanásával fenyegetőzött, letartóztatásban marad

Papp László Tamás 2021-01-15 18:08:00
A hajléktalan férfi többször állt már pszichiátriai kezelés alatt.

A Budai Központi Kerületi Bíróság három hónapra – 2021. április 15-ig – elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akivel szemben közveszéllyel fenyegetés bűntettének megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészségen – közölte a Fővárosi Törvényszék.

A megalapozott gyanú szerinta 2020. december  12-én egy nyilvános telefonfülkéből a  112-es segélyhívó számára névtelen hívást indított, amelyben terrortámadással és a Parlament szilveszter napján történő lerohanásával fenyegette meg a hívást fogadó operátort.

A bíróság 2020. december 22-én jogerőre emelkedett végzésével – 2020. január 15-ig – rendelte el a terhelt letartóztatását. Az  ügyészség a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatásának hosszabbítását. A bíróság most is megállapította, hogy a terhelt cselekménye – bizonyítottság esetén –akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

A gyanúsított egzisztenciális helyzete kedvezőtlen: hajléktalan, bejelentett munkahellyel és legális jövedelemmel nem rendelkezik. A beszerzett egészségügyi adatok szerint több alkalommal állt már pszichiátriai kezelés alatt.  Büntetett előéletű,  legutoljára – mint  visszaesőt – bántalmazással elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt ítélte a bíróság 2 év 6 hónap fegyházbüntetésre és 3 év közügyektől eltiltásra. Jelenleg két eljárás is van vele szemben folyamatban garázdaság vétsége miatt. Mindezekre tekintettel a bíróság álláspontja szerint a terhelt személyi és családi  körülményei, a bűncselekmény jellege, valamint a jelenleg folyamatban lévő büntetőeljárás előtt tanúsított magatartása folytán továbbra is kizárólag a legsúlyosabb kényszerintézkedés alkalmazására kerülhetett sor – zárul a közlemény.

(Címlapképünk illusztráció)

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.