Végletekig kiélezett meccset vesztett el az Egis Körmend

Vágvölgyi Bálint 2021-01-15 19:52:00
A Paks örülhetett a végén.

Shepard és Jackson kosaraival indult a mérkőzés, majd érkezett Valerio-Bodon triplája. A Körmend nagyon kapkodva kezdte a mérkőzést, két perc alatt három labdát adtak el Ferenczék. Az Egis Körmend időt is kért, de az ASE tovább növelte előnyét, a negyedik perc elején már tíz volt közte, Jackson szerezte a kosarat. A vasiak még egyszer sem találtak be - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. Thames volt az első, aki egy duplával jelezte, hogy ők is a pályán vannak. Mócsán is betalált, de Shepard azonnal válaszolt, maradt a magabiztos hazai vezetés. Éledezett az Egis Körmend, Mócsán büntetőzött jól, de Jackson azonnal válaszolt, nagyon jó százalékkal dobott a légiós. 15-9-es állásnál Braniszlav Dzunics kért időt, másfél perc volt hátra a negyed végéből. Ferencz rontott triplát, Ireland pedig eladott egyet. Kovács Ákos váltotta pontokra a vasiak hibáját. 17-11.

Németh Ákos kosaraival zárkózott a Körmend a második negyed elején. Szoros lett a találkozó, jókor jött a hazaiaknak Eilingsfeld biztos ziccere. Feszült, kemény mérkőzés volt. Határozott védekezéssel és sok hibával a támadásban, mindkét oldalon. Jackson középtávolija, majd Taylor közelije törte meg a gólcsendet. Thames villanásai után egálra hozta a találkozót a Körmend. A nagyszünetig szoros is maradt az eredmény. 33-33.

Az Egis Körmend Durázi triplájával vette át a vezetést a továbbra is rendkívül kemény, harcos mérkőzésen. Felváltva vezettek a csapatok, a körmendiek nagyon jól dobtak távolról, Ireland is betalált távolról. Lóránt Péter – sérüléséből visszatérve – is ebben a periódusban szerezte meg első kosarát. Capers is lendületbe jött, ötpontos volt az ASE előny a negyed közepén. Lóránt és Ireland is büntetőzhetett, de mindketten csak egyet dobtak be. Végül a körmendi irányító egyenlített, 46-46. Jackson kosarai után, az Egis Körmend kér időt. Az edzői tanácsok ezúttal nem ültek, a paksiaké volt a negyed vége. 56-49.

Mócsán triplájával indult az utolsó negyed, a piros-feketék jelezték, eszük ágában sincs feladni a mérkőzést. Nagyon izgalmas volt a találkozó, kár, hogy nem lehettek nézők. Ferencz duplája után már csak egy volt közte. Eilingsfeld volt a húzóember az egyik, míg Mócsán a másik oldalon. Ferencz triplája után már a vasiak vezettek 63-60-ra, időt kért a Paks. Felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál feljavult Capers játéka. Két perccel a vége előtt 71-71 volt az eredményjelzőn. Ekkor vágott egy fantasztikus triplát Thames, Dzunics azonnal időt kért. Capers duplájával folytatódott a mérkőzés, majd Shepard is betalált, visszavette a vezetést a Paks, időt kért a Körmend. A találkozó végül Capers duplájával dőlt el. 

Atomerőmű SE - Egis Körmend 77-74 (17-11, 16-22,23-16, 21-25)

Atomerőmű SE: Baker 4, Shepard 21/3, Valerio-Bodon 3/3, Eilingsfeld 8,Jackson 20. Cserék: Kis -, Kovács 4, Gulyás -, Capers 14, Lóránt 3.

Egis Körmend: Thames 14/3, Mócsán 18/12, Ferencz 5/3, Takács 2, Taylor 4. Cserék: Ireland 16/6, Németh 4, Durázi 9/6, Tóth N. 2.

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.