Telefonon kérte el két csaló férfi a bankkártyák adatait, és volt, aki meg is adta nekik

Nagy Donát 2021-01-14 09:37:00
A klasszikus átverős sztoriknak még mindig sokan bedőlnek.

A Szombathelyi Járási Ügyészség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat két férfival szemben, akik a vád szerint mialatt 2017 évben egy Észak-magyarországi büntetés-végrehajtási intézetben töltötték jogerős szabadságvesztés büntetésüket, elhatározták, hogy a börtönbe illegálisan bejuttatott mobiltelefonokon ismeretlen személyeket hívnak fel, magukat különböző szolgáltatók, hivatalok munkatársainak adják ki, hivatalos eljárást színlelve megszerzik a sértettek bankkártyájának azonosító adatait, és azokkal internetes telefonegyenleg feltöltést végeztetnek - írja a Vas Megyei Főügyészség.

Fotó: Pixabay

Az egyik vádlott hívta fel a sértetteket, magát részben a Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársának adta ki és két sértettet azzal tévesztett meg, hogy túlfizetésük van, melynek visszautalása érdekében szükségesek a bankkártya-adatok. Ezt követően pénzintézet munkatársának adta ki magát és téves utalás, illetve magánnyugdíj-pénztári számlán túlfizetés visszautalására hivatkozással szerezte meg az adatokat, továbbá mobilszolgáltató alkalmazottjának kiadva magát valótlanul azt közölte a sértettel, hogy 50.000 forintot nyert, melynek kiutalása érdekében szükségesek a bankkártya adatok.

A megszerzett bankkártya adatokat (bankkártya szám, érvényességi idő és biztonsági kód) a vádlott a társával együtt továbbította ismerősüknek - aki nem tudott arról, hogy azokat jogosulatlanul szerezték meg – és aki a vádlottak által megadott mobilszámokra egyenleg feltöltést végzett.

A vádlottak öt sértettnek összesen 157.000 forint kárt okoztak.

Szólj hozzá!

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

A győri Fidesz minden idők leg-leg-leg Békemenetét választja a március 15-i ünnepi közgyűlés helyett

Antal Imre olyan okfejtésbe kezdett, amin talán csak egy időgép segíthetne.

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.