Többször várható hószállingózás a jövő héten

Fehér Buda 2021-01-10 18:01:00
Itt még a végén tél lesz.

Többször várható hószállingózás, havazás a jövő héten, de napsütés is lesz. Helyenként napközben is fagypont alatt marad a hőmérséklet, a leghidegebb órákban mínusz 10 Celsius-fok körüli értékekre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn az ország északi, északnyugati felén gyengén felhős, napos idő valószínű. Dél felé haladva erőteljesebben felhős lesz az ég és hószállingózás, kisebb havazás, délkeleten átmeneti havas eső is előfordulhat. Este keleten, délkeleten lehet csapadék. A minimumhőmérséklet mínusz 8 és mínusz 1 fok között alakul, de a fagyzugokban ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok mínusz 1 és plusz 4 fok között várhatók, a naposabb északi részeken lesz kevésbé hideg.

Kedden az ország délkeleti, keleti felében várható hószállingózás, kisebb havazás is. Másutt hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, majd napközben északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Estétől az északnyugati, északi tájakon hószállingózás, gyenge havazás, helyenként havas eső is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 7 és 0 fok között alakul, de a derült, szélcsendes, fagyra érzékeny területeken ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között várható.

Szerdán kezdetben még több helyen, majd egyre inkább csak a keleti tájakon fordulhat elő hószállingózás, havazás, hózápor, de néhol havas eső is lehet. A legtöbb helyen néhány órára kisüt a nap. A szél többfelé megerősödik, az Észak-Dunántúlon viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban mínusz 6 és plusz 1, napközben mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet.

Csütörtökön elszórtan alakulhatnak ki hózáporok, többórás napsütés várható. Kezdetben élénk, majd a nap második felében erős lesz a szél. A minimumok mínusz 7 és 0, a maximumok mínusz 2 és plusz 4 fok között alakulnak.

Pénteken és szombaton a legtöbb helyen néhány órára kisüt a nap, helyenként alakulhat ki hózápor. A légmozgás több helyen élénk, néhol erős lesz. A leghidegebb órákban többnyire mínusz 10 és mínusz 2 fok, napközben mínusz 3 és plusz 2 fok közötti csúcsértékek várhatók. Szombaton a minimumok általában mínusz 12 és mínusz 4 fok között alakulnak, de néhol hidegebb is lehet. A maximumhőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között valószínű.

Vasárnap hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Néhol kialakulhat hózápor. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 12 és mínusz 4 fok között várható, de néhol hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.

A hétvégén ismét jön a Derkovits-nap

Már egészségpontja is van a szombathelyi városrésznek.

Balog-Farkas Renáta: Összeférhetetlen Fekete Dávid miniszteri biztosi kinevezése az önkormányzati képviselői mandátumával

Győrszentiván képviselője szerint a fideszes frakcióvezetőnek le kell mondania képviselői megbízásáról.

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.