Idős férfi holttestét találták meg a rendőrök Győrújbaráton

Papp László Tamás 2021-01-08 13:10:00
Az ügyet közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálják.

Az egyik helyi Facebook-csoportban röppent fel a hír, hogy Győrújbaráton, az Arany János utcai idősek otthonánál rendőri intézkedés történt egy idős eltűnt személy miatt. A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletén érdeklődtünk, mi történt: eltűnésről vagy esetleg más cselekményről van-e szó? Az illető személy az otthon lakója volt? Konkrétan milyen intézkedés történt? Az alábbi választ kaptuk:

„Sajtómegkeresésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy a rendőrségre 2021. január 7-én a késő esti órákban érkezett bejelentés egy győrújbaráti idős férfi eltűnése ügyében. A Győri Rendőrkapitányság a férfi kutatását a bejelentést követően megkezdte. Az idős férfi holttestét a kutatást végző rendőrök a mai napon 10 óra körül Győrújbaráton megtalálták. A Győri Rendőrkapitányság az esetet közigazgatósági hatósági eljárás keretében vizsgálja.”

Az ügyben kerestük a Szent Anna Otthont is, de ők nem kívántak nyilatkozni. Ha lesz új fejlemény az ügyben, beszámolunk róla. A Kisalföld szerint a 68 éves férfi „kilenc éve volt a győrújbaráti otthon lakója, aki a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálat szállójából költözött az idősotthonba.” A megyei napilap szerint egyelőre nem tudni, az idős férfi, akinek holttestét a győrújbaráti Napóleon-kilátó közelében találták meg, hogyan és miért hagyta el az idősotthon épületét. 

Szólj hozzá!

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé, amennyiben lakóház besorolásúak

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.