A tisztifőorvos határozata alapján minden határon belépő magyar kamionost két hétre karanténba raknak

Pintér Bence 2020-03-27 09:31:00
Ha van tünete, ha nem, a tisztifőorvos éjszakai határozata alapján két hétre karanténba kerül minden magyar kamionsofőr, aki átlépi a határt: már éjjel elkezdték az intézkedést. De lehet, hogy van kiskapu.
Határozatot hirdetett ki csütörtök éjjel a tisztifőorvos, amelynek hatos pontja alapján a teherforgalomban résztvevő, határon hazatérő magyar sofőrök akkor is két hétre karanténba kerülnek, ha tünetmentesek.

A határozat szövege a hatos pontban leszögezi: a teherfrogalomban belépő magyar állampolgárok egészségügyi vizsgálatra kötelesek, és ha nem mutatnak tüneteket, akkor is két hét hatósági karantén alá vonják őket. A külföldi állampolgárok a szállítmány lerakodását követően egy nap alatt el kell hagyják az országot.

A csütörtök éjjel megjelent határozat alapján tegnap már intézkedtek is a határon, több olyan sofőrről is tudunk, akiket hatósági karantén alá vontak két hétre.

Lehet, hogy van azonban kiskapu: 

úgy értesültünk, hogy ha a gépkocsivezető a helyileg illetekes járványügyi hatóságnál jelentkezik azzal, hogy nem tapasztal tüneteket magán, akor ők adhatnak felmentest a két hetes karantén alól.

Közben azonban arról is kaptunk információt, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központot is váratlanul érte a döntés, jelenleg is tárgyalnak arról, hogy pontosan mit lehetne kezdeni a kialakuló helyzettel.

A hivatalos szerveknél megérdeklődtük, hogy biztos mindent jól értettünk-e mi, és a határon intézkedő rendőrök, hiszen az intézkedéssel rengeteg magyar sofőr fog kiesni két hétre a teherforgalomból.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.