Bőrönddel tüntetnek Borkai ellen pénteken Győrben

Pintér Bence 2019-10-24 11:52:00
Holnaptól kezdve a polgármester távozásáig minden pénteken csendes tiltakozás lesz a győri polgármester ellen, akinek lemondásáért már győri értelmiségiek is aláírásgyűjtésbe kezdtek.

Ahogy azt a múlt szombati tüntetésen a helyi LMP elnöke, Jenei Ferenc megígérte: most péntektől kezdve november 1-et leszámítva minden pénteken csendes tiltakozó akciót tartanak öt és hat óra között a győri városháza előtt Borkai Zsolt polgármester ellen.

A terv szerint minden alkalommal bőröndöket hagynak majd a városháza lépcsőin, jelezve a polgármesternek, hogy csomagolnia kéne.

A polgármester elutasítása azonban már nem csak a helyi ellenzéki pártok sajátja:

„Győr Igen – Borkai Nem!” címmel helyi értelmiségiek, üzletemberek adtak ki nyílt levelet, amelyhez várják a csatlakozókat, és amelyben Borkai Zsolt távozását követelik.

A levél eredeti aláírói között  egy sor ismert győri értelmiségit és üzletembert találni: aláírta például Balogh József egykori polgármester; Kolozsváry Ernő egykori polgármetser felesége, Kolozsváry Ernőné; Horváth Péter, a Révai Miklós Gimnázium igazgatója; Rechnitzer János közgazdász, Győr díszpolgára; Skaliczky Zoltán idegsebész, Győr díszpolgára; Gégény István, a SZEMlélek online magazin főszerkesztője; Alexay Zoltán fotóművész; Jahoda Maja építész, de rajtuk kívül még számos színész, újságíró, képzőművész, üzletember, ügyvéd, orvos és egyetemi oktató van az aláírók között.

A levélben azt írják: „Borkai Zsolt polgár-mester és szűk klikkje méltatlan magatartásával súlyos morális válságot idézett elő a polgárok széles körében. Megtépázták Városunk hírnevét, rombolják közösségeinket, nevetségessé teszik az ország és a világ előtt azokat az értékeket, amikért hosszú évek óta küzdünk, dolgozunk, és amikre büszkék vagyunk.”

Ezután arra szólítják fel a győri polgármestert, hogy mondjon le, illetve ha ez ne mtörténne meg, akkor a közgyűlést kérik arra, hogy tegyenek meg mindent a polgármester elmozdítása érdekében. Ha Borkait nem sikerül eltávolítani, akkor azt írják: élni fognak „az állam- és várospolgárokat megillető jogainkkal, különféle akcióinkkal nem engedjük, hogy feledésbe merüljenek az elkövetett bűnök, városunk és polgártársaink megaláztatása!

Szólj hozzá!

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.