„Győri polip”: előkerült a Borkai-közeli vállalkozók balatonfüredi villája

Pintér Bence 2019-10-18 11:48:00
Ha nem az Adrián, akkor balatonfüredi luxusvillában mulat a „győri polip”: Borkai is megfordult itt jópárszor az Index szerint.

Bár Borkai Zsolt a szex- és korrupciós botrány ellenére megnyerte a győri polgármesterválasztást, majd a Fideszből kilépve bejelentette, hogy polgármester akar maradni, a szellemet kiengedték a palackból:

a kampány során a névtelen szerző által írt blogon lefestett „győri polip” viselt dolgai után tovább nyomoznak újságírók.

Az Index friss cikkében egy balatonfüredi luxusingatlanról számolt be, amely Borkaihoz egykor vagy most közel álló vállalkozók: Bolla Péter, Rákosfalvy Zoltán, Gasztonyi László és Somogyi János saját, illetve közvetlen rokonai nevén vannak. A cikk szerint az ingatlanban a győri polgármester is többször megfordult az utóbbi években. Rákosfalynak ráadásul nemcsak itt, hanem Polt Péter legfőbb ügyész szomszédságában van luxusapartmanja a Balaton partján.

A kampány alatt egyébként a 2012-es botrányos telekügylet került újra reflektorfénybe: ennek lényege ugye az, hogy Borkai közeli barátja, Rákosfalvy Zoltán felvásárolt földeket, amelyeket aztán később ipari területté minősítve sokszoros áron adott tovább egy offshore-hátterű cégen keresztül az Audinak, hatalmas profitot realizálva az üzleten. Rákosfalvy és Borkai gyümölcsöző kapcsolatáról korábban az Index közölt átfogó cikket.

Ezen felül kiderült, hogy Borkai Zsolt fia évi tizenkétmillió forintot kap egy cégtől, aminek tulajdonképpen semmilyen más egyéb tevékenysége nincs, miközben a győri kézilabdacsapatnál is kap fizetést, ráadásul – ahogy azt Hadházy Ákos független parlamenti képviselő állítja –közpénzből. Az is napvilágot látott, hogy a polgármester feleségének a nevén egy hatalmas birtok található Sokorópátkán, illetve kiderültek részletek arról, hogy milyen magánrepülőgépekkel utazhattak Borkaiék az Adriára. A hvg.hu egyébként pénteken ismertette a polgármester vagyonnyilatkozatát.

Szólj hozzá!

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.