Fákat ültetett a kampányra összegyűjtött pénzből a győri LMP

Pintér Bence 2019-10-08 20:01:00
Kampányolás helyett a marcalvárosi kiserdőben gerillaakcióban ültetett fákra költötte a kampánypénzt a győri LMP.
Hét fát és egy nagyobb bokrot ültetett gerillaakcióban Győrben, a marcalvárosi lakótelep mellett kiserdőben a győri LMP

– tudtuk meg a párt közleményéből. A növényeket a városrész közös ellenzéki képviselőjelöltje, Rosinger Timea és marcalvárosi lakosok ültették el.

A párt helyi szervezete azt is közölte, hogy nagyjából az összes pénzt erre az akcióra költötték, amit egyébként a kampányolásra gyűjtöttek idén.

A párt a közleményében leszögezte: a faültetés nem a civilek és nem a politikusok dolga lenne, erre ott vannak a képzett szakemberek, erre szakosodott vállalkozások.

„A mindenkori döntéshozók felelőssége, hogy élhető, zöld várost akarnak, vagy zsúfolt tömbházakat. A Kiserdő Győr legnagyobb közparkja lehetne, ha a magától (sarjról) nőtt erdő lassan elöregedő nyárfáit már most elkezdenék pótolni, változatos, lombos és örökzöld fákkal, bokrokkal, hosszú élettartamú fafajokkal. A mostani sarjerdő helyén így tíz év alatt egy gyönyörű parkot lehetne létrehozni. Láthatóan ehhez a mostani fideszes városvezetésnek sem szándéka, sem fantáziája nincs” – írták.

„Igaz – ahogy ez mostanában kiderült – ők nem is a Kiserdőben szoktak pihenni” – utaltak az elmúlt napok botrányára a közleményben.

Marcalvárosban az LMP-s, az összefogás színeiben induló Rosinger mellett a hivatalban lévő Rózsavölgyi László indul a Fidesz, Horváth Imréné az Összefogás Győrért Egyesület, Harasztovics István pedig a Civilek Győrért képviseletében. 2014-ben Rózsavölgyi 55 százalékot ért el, akkor a DK, az MSZP, a Jobbik és az LMP is külön indított ellene jelöltet.

Szólj hozzá!

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.