Jogtalanul használták a Tuborg és a Pepsi logóját a fideszes rendezvényhez

Pintér Bence 2019-09-28 15:31:00
Győr-Gyárváros nyarat búcsúztat, ami egyben kampányrendezvény is a fideszes képviselőjelöltnek. A szponzorok nem erre szerződtek.

Szombaton „Gyárvárosi nyárbúcsúztató” néven egész napos, ingyenes rendezvényt tartanak Győr Gyárváros nevű városrészében, amin

a szórólapon narancssárgával kiemelt főattrakcióként beszédet tart a környék fideszes önkormányzati képviselőjelöltje, Hajtó Péter és Borkai Zsolt győri polgármester.

Mutatjuk:

A szórólapon azonban nem csak ez van, hanem a Pepsi üdítőitalmárka és a Tuborg sörmárka logója is, akik ez alapján úgy tűnhetnek fel, mintha  a rendezvény támogatói, szponzorai lennének.

A nyárbúcsúztató persze ránézésre nem politikai rendezvény, hiszen nem az a neve, hogy „Fideszes kampánynap”, a nyárbúcsúztató szeptember végére, a választás időpontjának közelébe időzítése, és a polgármester, valamint a fideszes képviselőjelölt szereplése azonban egyértelművé teszi, hogy mi a valódi szándék.

Ennek mentén megkérdeztük a Tuborgot forgalmazó Carlsberget és a Pepsit forgalmazó Magyarüdítő Forgalmazó Kft.-t, hogy tudnak-e arról, hogy itt szponzorként szerepelnek, és ha igen, akkor tudják-e, hogy politikai rendezvényt támogatnak, támogatnak-e ilyet az országban máshol is.

A válaszokból kiderült, hogy sem a Tuborg, sem a Pepsi forgalmazói nem adtak engedélyt arra, hogy politikai rendezvényen szponzorként tüntessék fel őket a logóikkal.

„A jelen esetben a Carlsberg Hungary Kft., mint a Tuborg sör kizárólagos hazai forgalmazója állandó partnerével egy hosszabb rendezvénysorozat támogatására kötött korábban szerződést, amelyek között – a társaságunknak előzetesen megküldött listán – szerepelt a győri, 2019. szeptember 28. napi »Gyárvárosi nyárbúcsúztató« elnevezésű rendezvény is” – írta a Tuborg forgalmazója, kiemelve, hogy nem jelezték nekik, hogy ez egy politikai jellegű rendezvény lesz.

„Vizsgálatot indítunk annak feltárására, hogy védjegyünk hogyan kerülhetett az említett meghívóra, egyben felszólítjuk a rendezvény szervezőit, hogy a »Tuborg« márkajelzést a szórólapról azonnal hatállyal távolítsák el” – tették hozzá.

Hasonlóképpen nyilatkozott a Pepsit forgalmazó cég is, akik Pollreisz Balázs gyárvárosi ellenzéki jelölt kérdésére válaszolták: „A Pepsit forgalmazó Magyarüdítő Forgalmazó Kft. a rendezvényen semmilyen formában nem lesz jelen és azt semmilyen formában nem támogatja. Ahogyan a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft., úgy a Magyarüdítő Forgalmazó Kft. sem támogat semmilyen politikai pártot sem közvetlenül, sem közvetve. A Pepsi logó a »Gyárvárosi nyárbúcsúztató« városi közösségi rendezvény plakátján engedélyünk nélkül jelent meg, ezért megtesszük a szükséges lépéseket.”

Hajtó Péter a Fidesz kevés friss jelöltjeinek egyike

A körzetben (ami Gyárvárost, Likócsot és Jancsifalu északi részét foglalja magában) egyébként érdekes küzdelem lesz október 13-án,

ez az egyik olyan körzet, ahol a Fidesz részéről nem az eddigi képviselő újrázik, hanem egy új jelölt indul Hajtó Péter személyében,

akinek rendezvényszervező és limuzinkölcsönző cége van, és aki a Boldogulj Győrben cikke szerint korábban szerepelt a 10 millió forint feletti adótartozással rendelkezők listáján, amely tartozását később rendezte.

Öt évvel ezelőtt a fideszes Kalmár Ákos simán nyerte a körzetet: 981 szavazatot szerzett a második helyre 463 szavazattal befutó MSZP-s Pollreisz előtt. Akkor azonban az ellenzék külön indult, volt tehát még LMP-s, DK-s és jobbikos jelölt is. Az ellenzék együtt a szavazatok 49,5 százalékát szerezte meg, és Pollreiszt idén az akkor is induló pártok közös jelöltjeként indul.

Rajtuk kívül indul a körzetben a korábban jobbikos Kovács László által alapított Civilek Győrért jelöltje, Szabóné Rácz Anita; a Balla Jenő vállalkozó által gründolt Összefogás Győrért Egyesület színeiben maga Balla, az alapító indul, illetve Czöndör Péter személyében független jelölt is lesz.

Szólj hozzá!

Befutottak a Vas 03-as választókerület tiszás jelölt-jelöltjei is

Adelwöhrer Beáta, Horváth Nándor Zsolt, és Szabó László indulnak a versenybe.

Megnevezte a Tisza a szombathelyi jelölt-jelölteket

Zsálek Judit, Rápli Róbert, Csiszár Zsófia Judit verseng egymással.

Hogyan válaszd ki a tökéletes sportcipőt teremfocihoz?

A sportcipő választás jelentőségteljesebb egy focirajongó számára, mint azt elsőre hinnéd.

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.

Tervezett áramszünet lesz Győr több utcájában

Karbantartás miatt, november 25-én. 

Változások az építőipar, autószerviz és gyártás területén

Az építőipar, az autószerviz és a gyártás területén elképesztő ütemű fejlődés zajlik, ami alapvetően alakítja át a munka jellegét és követelményeit.

Elhunyt az ETO FC. egyik meghatározó háttérembere

Kovács Tivadartól mély megrendüléssel búcsúzik a klub.

Orbán Viktor 23% - Magyar Péter 50%

Nagyon vezet a Tisza Párt elnöke a politikusok népszerűségi versenyében.

Mit árul el a villogó homokóra ikon a kazánunkról?

A modern fűtési technológiák világában fontos, hogy a felhasználók pontosan tudják, milyen jelentéssel bírnak a különféle ikonok a kazán kijelzőjén.

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.