Vádat emeltek egy Vas megyei férfi ellen, aki arcon lőtt egy agancsvásárlással foglalkozó embert

Fehér Buda 2019-08-06 08:33:00
Három irányzott lövést adott le rá, miközben egy bokorban bujkált.

A Vas Megyei Főügyészség előre kitervelten, nyereségvágyból, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt emelt vádat egy férfival szemben. A letartóztatásban lévő férfi ugyanis egy egy Vas megyei erdőben rálőtt a sértettre,
hogy elvegye a pénzét.

A vád szerint a férfi a vádlott a bűncselekmény elkövetéséhez az egyik online piactéren vásárolt egy kispuskát hangtompítóval, majd a lőfegyverhez egy vadászboltban távcsövet is vett, ehhez persze nem volt engedélye.

A vádlott 2018 szeptemberében felhívta a sértettet, akinek álnéven mutatkozott be, és azt mondta, van eladó agancsa. Ezután megbeszélték, hogy hol találkoznak, azonban a vádlott meglátta, hogy a megbeszélt helyen egy másik autó áll, ezért a támadáshoz egy másik helyet keresett, és telefonon odairányította a sértettet. A vádlott azt is megtudta, hogy a sértettet a felesége is elkíséri.

A vádlott az új találkozási hely közelében elrejtőzött, és amikor a helyszínre megérkező sértett kiszállt a gépkocsiból három célzott lövést adott le rá. A lövések a sértett fejét, arcát és jobb válltájékát találták el. A sértett a gépkocsival menekülni kezdett a helyszínről. A vádlott hallotta, hogy az autóban sikoltozik a sértett felesége, ennek ellenére további négy célzott lövést adott le az autó utasterére. A lövések következtében a gépkocsi több ablaka betörött, egy lövedék pedig a jobb első ülés fejtámláján haladt át.

A sértett súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, míg a felesége, aki a gépkocsi jobb első ülésén ült, a lövések hangjára lecsúszott az ülésen, így a lövedékek mellette haladtak el. A leadott lövések a sértett és a felesége esetében is halált okozhattak volna.

A Vas Megyei Főügyészség a letartóztatásban lévő vádlottal szemben fegyházban végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.
A Vas Megyei Főügyészség úgynevezett mértékes indítványt is tett a vádiratban és abban az esetben, ha a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmények elkövetését elismeri, lemond a tárgyaláshoz való jogáról, 12 év fegyházban végrehajtandó szabadságvesztés büntetés
kiszabását indítványozta

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.