Mészáros Lőrinc cége fogja helyreállítani a Hali stadion szétbarmolt parkolóját

ugytudjuk.hu 2019-08-05 10:06:00
Két éves sincs még a létesítmény, de óriási lyukakt fúrtak le az aszfaltba.

Közel egy hete írtunk róla, hogy több ujjnyi vastag lyukakat fúrtak a 15,6 milliárdos Haladás Sportkomlexum parkolójába, az aszfaltba. Ez nem a legszerencsésebb dolog, ugyanis amint jönnek az esőzések, a hó, a fagy, az aszfaltnak bizony kampec. Ezt egyébként a városi gyereknap után vettük észre. Azóta még július 13-án a MÁV-nak is volt egy rendezvénye, ahol vasutas napot szerveztek (miközben a kéziseket azért nem engedik be, mert a sportegyesület elvileg reggel 8-tól este 10-ig használja a létesítményt).

Szétbarmolták a 15,6 milliárdos Haladás Sportkomplexum parkolóját

Farkas Bazsi Több ujjnyi vastag lyukat fúrtak az aszfaltba. Ilyen az, amikor valaminek nincs igazán gazdája. November 8-án lesz 2 éve, hogy átadták Szombathelyen a Haladás Sportkomplexumot. A létesítmény még meg sem nyílt, már komoly fejtörést okozott a városvezetésnek. Az építkezést ugyanis a magyar állam finanszírozta, ám az üzemeltetésre ezzel egy időben nem írtak ki pályázatot.

Az illetékesekhez fordultunk, hogy megkapjuk a választ arra, mindez engedély nélkül vagy engedéllyel történhetett-e meg. a Haladás Sportkomplexumot működtető cég ügyvezetője most elküldte a válaszát, melyet változtatás nélkül közlünk:

"A lyukakat egy rendezvény sátor rögzítése miatt volt szükséges kifúrni, hogy az a hatósági előírásoknak megfelelően le legyen rögzítve. Ez a benne tartózkodók életvédelmének érdekében elengedhetetlen.

A fúrás technikai paraméterei alapján, felkértük a Haladás Sportkomplexumot kivitelező SW-ZÁÉV konzorciumot, hogy a rendezvény után a helyreállítást úgy és olyan technológiával végezze el, hogy a felfagyás biztos legyen és a konzorcium által vállalt garancia ne sérüljön. Ezen felkérésünket elfogadták és értesítették a parkolót kivitelező szakcéget, aki a helyszíni felmérés alapján megadta az árajánlatot és a munka elvégzésének határidejét is.

A vállalt határidő: 2019. 08. 19."

Úgyhogy most már mindenki lenyugodhat, Mészáros Lőrincék ezt IS, ahogy mindent IS meg fognak oldani. Reméljük, hogy alapos munkát fognak végezni. 

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.