Hónapokkal később, de az EMMI is elismerte, hogy hibás a gyermekek otthongondozási díjának pontrendszere

Fehér Buda 2019-05-09 12:20:00
A kormány most is tárgyalja a pontrendszer módosítását.

A tegnapi napon az Autisták Országos Szövetsége (AOSZ) és az EMMI lezárta a gyermekek otthongondozási díjáról (GYOD) szóló egyeztetéseket, írja az LMP parlamenti frakciója a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Ennek eredményeképp mind az EMMI, mind az AOSZ elismerte, hogy az autizmus szempontokat nem vette a kormányzat kellő mértékben figyelembe a GYOD megállapításakor alkalmazott szempontrendszerben. Az EMMI a tájékoztatás alapján a kormány most is tárgyalja a pontrendszer módosítását.

 

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője már a GYOD bevezetésénél felhívta az EMMI figyelmét, hogy a pontrendszer nem veszi figyelembe az autista gyermekek egyéni életkörülményeit. Ungár pert indított a háttértanulmányért és ombudsmanhoz fordult az ügyben. Az EMMI ennek ellenére minden parlamenti kérdésre, minden civil szervezet figyelemfelhívására, minden kritikára azzal válaszolt, hogy „politikai hisztériakeltés" folyik az ügyben.  Az EMMI ahelyett, hogy megoldotta volna ezt a problémát vagdalkozott, vádolt és hárított.

 

Az EMMI a pártpolitika által vezérelt semmitevésével fél évet már eltékozolt, rengeteg családban bizonytalanságot okozva. Ugyanakkor az is siker, hogy mára legalább a problémát beismerte a kormányzat. Hozzáteszik, hogy ugyanígy várják, hogy az EMMI elismerje, hogy továbbra is problémát jelent az autista gyermeket nevelő családoknak, hogy a fejlesztések drágák, súlyos férőhelyhiány tapasztalható a lakóotthonokban és küzdelmes a beiskoláztatás.

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.