A Spiegel is észrevette: Orbán tömeggyilkosok összeesküvés-elméleteihez hasonlókról beszél

Unyatyinszki György 2019-04-15 16:19:00

Az egyik legnívósabb német lap, a Spiegel gyűjtötte össze, hogy milyen gondolatokat terjeszt a világban Orbán Viktor, és kiszúrták, hogy azok számos ponton egyeznek a tömeggyilkos norvég Anders Breivik, valamint a közelmúltban Új-Zélandon 50 muszlimot kivégző Brenton Trennant által nyilvánosan megfogalmazottakkal.

Néhány hete testvérlapunk, az Azonnali készített egy kvízt arról, hogy az idézett mondatok vajon Orbántól, vagy Trennanttól származnak-e, valamint bő egy hete derült fény arra, hogy a magyar miniszterelnököt Hitler előzte meg abban, mikor azt mondta, "Európa legyen újra az európaiaké".

A Spiegel szerint az alábbi elméletek, gondolatok egyeznek a tömeggyilkosoknál és Orbánnál:

  • Iszlamista migránstömegek érkeznek hamarosan
  • Az EU szervezi és adja a migránsvízumokat
  • Az EU névtelen migránskártyákat osztogat
  • Az európai szocialisták terelik ide a migránsokat
  • Az EU szocialista pártjai népességcserét akarnak
  • A szocialisták diszkriminálják a keresztényeket

A Spiegel megkereste a Miniszterelnökséget is a fentebbi észrevételekkel. Kovács Zoltán külügyi kommunikációért felelős államtitkár részben elismételte a magyar miniszterelnök terveit, majd azzal vádolta meg a német lapot, hogy tudatosan félrevezetik a nyilvánosságot.

via 444

Szólj hozzá!

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.