Brutál lábfertőzést szedett össze egy kislány, miután mezítláb sétálgatott a malacokkal

Fehér Buda 2019-04-09 17:47:00
Paraziták fúrták magukat a talpába.

Horrorisztikus lábfertőzés szedett össze egy tíz éves, angol kislány Brazíliában. A lány mezítláb játszott, majd egy disznóólban is sétálgatott, ekkor azonban homoki bolhák, más néven fekélybolhák fúrták bele magukat a talpába, aminek a fent látható kép lett a vége.

A gyermek betegségéről legelőször a New England Journal of Medicine írt, akik hozzátették, hogy a kislány talpán hólyagok nőttek, amelyek a közepén egy-egy fekete pont volt látható. Ez alapján beazonosították, hogy a gyermeknek úgynevezett tungiasisa van, ami Európában ritka betegség. Nem is csoda, hiszen a fekélybolhák Közép és Dél-Amerikában honosak, ott is csak a szegényebb, vidéki területeken.

A The Sun még összeszedett néhány émelyítő infót a bolhákról, például azt, hogy az élősködők az emberi bőrben párosodnak, a petéiket ezután egy apró lyukon keresztül a homokba pottyantják, így szaporodnak. A betegségnek szerencsére van gyógymódja, sebészeti úton eltávolíthatók a paraziták. Ha ez nem történik meg, az sem nagy baj, a bolhák nagyjából három hétig képesek megélni az ember bőrében, ezután meghalnak, így a betegség magától elmúlik. Persze csak akkor, ha a beteg nem lép újra a fertőzött homokba.

A kislány azóta már túl van a betegségek, az orvosaik nem várták meg, hogy a bolhák maguktól elpusztuljanak, inkább kimetszették őket.

Szólj hozzá!

A kultúráért felelős államtitkár szerint a Savaria Karnevál nem értékalapú fesztivál?

Megszólalt Závogyán Magdolna annak kapcsán, hogy idén ne kapott állami támogatást Szombathely legnagyobb programja.

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.