Brüsszelből ajándékba kapott ruhákban kampányol Brüsszel ellen a Fidesz

Unyatyinszki György 2019-04-08 19:15:00
Ellentmondás? Dehogy.

Hétvége óta látni, hogy narancssárga színű, de az Európai Néppárt (EPP) logójával ellátott ruhákban, illetve sapkában gyűjtik az aláírásokat országszerte a Fidesz aktivistái:

A szombathelyi Fidesz bemutatja az EPP idei ruhakollekcióját

Farkas Bazsi Széldzseki, baseball sapka. Csinos, praktikus, szemrevaló. Március közepén robbant a hír, hogy a Fideszt tagságát felfüggesztették az Európai Néppártban (EPP). A felfüggesztés élét később Orbán Viktor miniszterelnök azzal próbálta elvenni, hogy azt mondta: nem a Néppárt Függesztette fel őket, hanem a Fidesz döntött úgy, hogy a felfüggeszti saját tagságát.

Azon kevesek számára, akik eddig nem tudták: a Fidesz tagságát felfüggesztették az Európai Néppártban, miután a magyar tagpártjuk - az egyébkét EPP-s - Jean-Claude Junckert kritizáló plakátokkal terítette be az országot, ez volt az utolsó húzásuk.

Figyelemmel arra, hogy a Fidesz mennyire élesen bírálja az EPP vezető tagjait, illetve hogy az EPP-ben milyen botránnyal járt, hogy továbbra is megtűrjék a Fideszt a soraikban, meglehetősen érdekes az az április utcakép, amit láthatunk.

A 444 érdeklődésére a Fidesz elmondta, hogy azért vannak ilyen ruhában az aktivistáik, mert azt ajándékba kapták az EPP-től. Szerintük ebben nincs is semmi meglepő, az ellentétekről pedig annyit mondtak, hogy a kritikájuk arra irányul, hogy megállítsák az EPP balra tolódását (amit valamiért csak ők érzékelnek az egész pártcsaládban).

Hende Csaba is felszállt a Brüsszelt terrorizmus támogatásával vádoló dilivonatra

Unyatyinszki György "Hány ártatlan európai embernek kell még meghalnia e felelőtlen politika miatt?" Kedden felszólalt Hende Csaba az Országgyűlésben, aminek témája a Magyarországon terrorizmus gyanújával elfogott F. Hassan volt. Bár elvileg egy volt honvédelmi miniszternek tudnia kellene, hogy épp egy szövetségeséről beszél, az Európai Uniót a "terrorizmus brüsszeli finanszírozásával" vádolta meg.

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.