A görög titkosszolgálat szerint nincs bizonyíték rá, hogy a Budapesten elfogott Hassan F. terrorista lenne

Unyatyinszki György 2019-04-05 13:16:00
A görögök szerint kicsinyes politikai célokra használják fel az elfogott Hassan F. esetét Magyarországon.

A héten az Euronews megkereste a görög titkosszolgálatot (EYP), miután kiderült, hogy Görögországon keresztül érkezett és ott kapott menekültstátuszt a szír származású Hassan F., akit terrorizmus gyanújával vontak eljárás alá Magyarországon.

Részben a férfire építi EP-választási kampányát az Orbán-kormány, melyben azt sulykolják, hogy "Brüsszel finanszírozza a terrorizmust", mert a férfinél találtak a menekültek ellátásra kidolgozott programban kiállított bankkártyát is. A dolog szépséghibája, hogy Brüsszelnek nincs köze hozzá, ez egy ENSZ program, a kártya pedig ellenőrizhető és csak kis összeg szerepelhet rajta. Erről Hende Csabának is lett véleménye:

Hende Csaba is felszállt a Brüsszelt terrorizmus támogatásával vádoló dilivonatra

Unyatyinszki György "Hány ártatlan európai embernek kell még meghalnia e felelőtlen politika miatt?" Kedden felszólalt Hende Csaba az Országgyűlésben, aminek témája a Magyarországon terrorizmus gyanújával elfogott F. Hassan volt. Bár elvileg egy volt honvédelmi miniszternek tudnia kellene, hogy épp egy szövetségeséről beszél, az Európai Uniót a "terrorizmus brüsszeli finanszírozásával" vádolta meg.

A férfiről más menedékkérő, illetve idegenrendészeti eljárás alá vont személy mondta, hogy szerinte Hassan F. az Iszlám Állam katonája, egyik kivégzője volt, ez képezi az eljárás alapját.

A görög hatóságok, amelyek az ENSZ-szel együttműködve adtak menekültstátuszt a férfinak, nem találták korábban jelét annak, hogy a férfi terrorista lenne. A titkosszolgálat az Euronewsnak felhívta a figyelmét arra, hogy a bevándorlók többször tesznek meredek állításokat azért, hogy jobb ellátásban részesüljenek, esetleg kedvezőbb elbírálást kapjon menekültkérelmük. Ezek alapján fokozott óvatossággal kell kezelni, hogy kiről mit állítanak. A Terrorelhárítási Központ egy közleménye egyébként kitér rá, hogy Hassan F-nek az idegenrendészeti őrizeti zárt táborban vannak haragosai, akikkel verekedésbe is keveredett.

Hozzátették, hogy lényegében nincs bizonyíték arra, hogy Hassan F. terrorista lett volna. Kiemelték:

„Aggasztónak tartjuk, hogy lehetséges terrorista kérdéseket és személyeket kicsinyes politikai célok szolgálatába állítanak. Az ilyen taktika az európai titkosszolgálatok és biztonsági ügynökségek együttműködésének és az európai polgárok biztonságának érdekében folytatott terrorizmusellenes harcának szétfeszítésével fenyeget."

Szólj hozzá!

A Haladás-szurkolóknak megszűnt létezni Király Gábor

Közös nyilatkozatot adtak ki a szurkolói csoportok. A Szombathelyi Haladás jelenlegi ügyvezetője által elnököl szurkolói egyesület is megosztotta az állásfoglalást.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.