Díjat szerzett Bonyhádi Zoli kollégánk sportfotója a Szombathelyi Sajtófotó Kiállításon

Unyatyinszki György 2019-03-15 18:34:00

Immár 9. alkalommal díjazta a legjobb szombathelyi fotósokat az önkormányzat a Szombathelyi Sajtófotó Kiállításon, ahol az ugytudjuk.hu munkatársa, Bonyhádi Zoli kollégánk első helyet szerzett sport-kategóriában. A díjazott fotója a 2018-as Vasi Vasember triatlonversenyen készült a szombathelyi Csónakázótónál.

"A versenyzőket több etapban indították, az első indulókat a rajtnál állva fotóztam, de a második indításra érdekesebb szöget keresve átmentem a szemben lévő oldalra. Az ellenfényben a vízen megcsillanó napfény adta a fotó különlegességét" – mondta kollégánk, aki a fotót még a Nyugat szerkesztősége számára készítette.

Zoltánunk kategóriájában két győztest hirdettek, megosztva nyerte el a díjat Nagy Jácinttal, a Nyugat fotósával.

Idén az Angyal László-díjat Szendi Péter, a Vas Népe fotósa nyerte el. Hír kategóriában ugyancsak megosztott első helyet osztottak, ahol Szendi Péter fotóit így két ízben is elismerték, a másik győztes Unger Tamás munkája volt. Kultúra, művészet kategóriában Nagy Zoltánt, városkép kategóriában pedig Németh Richárdot díjazták.

Az április közepéig a szombathelyi Agora MSH-ban megtekinthető tárlaton 60 munkát állítottak ki, amit 136 pályázatból válogatott a zsűri. A kiállítás sajátossága, hogy kizárólag szombathelyi események, épületek, pillanatok jelennek meg.

Szólj hozzá!

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.