Semjén Zsolt vadásztársa hihetetlen olcsón bérel önkormányzati lakást a budai várban

Unyatyinszki György 2019-02-26 10:14:00

Mindössze 64 ezer forintért bérel a várnegyedben egy 165 négyzetméteres lakást Halmágyi-Takács István, a nemzetközi Safari Club elnöke, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes vadász ismerőse - írja a 24.hu.

A piaci viszonyokhoz képest elképesztően alacsony szerződésre úgy derült fény, hogy Veres Dávid független I. kerületi képviselő kikérte az önkormányzat Országház utcai ingatlanára vonatkozó papírokat - ez az a lakás, ahol Habsburg-Lotharingiai Mihály főherceg is nagyon olcsón jutott lakáshoz az önkormányzattól.

Halmágyi-Takács is megszólalt az ügyben, aki magyarázkodás nélkül az I. kerületet dicsérte, ahol a vezetés "az itt lakó embereknek az igényeit lényegesen jobban kielégíti és szolgálja, mint az országos átlag", valamint hozzátette, hogy "elégedett" az önkormányzat működésével.

Az elégedettségének okát könnyű megfejteni, ha kiemeljük, hogy egy átlagos budapesti albérlet díja 150 ezer forint, a várnegyedben lévő ingatlanok bérleti díja pedig ennek többszöröse is lehet - már ha piaci alapon adják ki.

Az önkormányzat szerint nem érdemes összehasonlítani az önkormányzati és a piaci árakat - válaszolták a portál megkeresésére.

Szólj hozzá!

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.