A postások is besokalltak: jön a sztrájk!

VPP 2019-02-22 09:15:00
A Posta nem akarja megadni a 10 százalékos emelést, holott hatalmas a létszámhiány.

Nem sikerült megállapodnia a postásszakszervezeteknek az állami céggel, mivel nem találták megfelelőnek a bérajánlatot. A POFÉSZ (Postások Független Érdekvédelmi Szövetség) átlagosan 10 százalékos béremelést kért, ám a Posta ezt nem kívánja teljesíteni, ezért sztrájkra, demonstrációra készülnek. 


Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternek még február elején írtak egy levelet amelyben követelték a béremelést, de a levél válasz nélkül maradt, a vezetőség pedig nem fogadta el a postai dolgozók követelését.  A Népszavának a POFÉSZ elnöke, Ádám István beszélt arról, hogy demonstrációs bizottságot hoznak létre, amihez a Kézbesítők Szakszervezete is csatlakozik.


A lapnak azt is elmondta, hogy nemsokára a miniszter Vám utcai irodája elé fognak kivonulni, ahol arra szeretnék felhívni a figyelmét, hogy az átlagosan 30, de egyes területeken már 40 százalékot is elérő elvándorlás miatt a jelenlegi, stabil dolgozók helyzete egyszerűen tarthatatlan. A létszámhiány már annyira súlyos, hogy van olyan postahivatal, ahol 30 kézbesítő jut 50 körzetre, de a logisztikai területen, valamint a hivatali felvételi ablakoknál is hasonló a helyzet.


Az elnök szerint a 2017-ben megkötött hároméves 32 százalékos bérmegállapodás keretében 2019-re mindössze 6 százalékos emelés maradt, amit a Posta vezetése bár megtoldott plusz két kőkemény százalékkal, de ez sem képes megállítani az elvándorlást. A szakszervezet azért szeretne nagyobb emelést, hogy legalább a régi alkalmazottak ne menjenek el.

Ha a jelenlegi akció nem vezet eredményre és nem sikerül megállapodni a bérekről, akkor készek a bírósághoz fordulni, hogy megszervezhessenek egy részleges, de több postai területet érintő sztrájkot is. 

Szólj hozzá!

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.