A haldokló anyja mellett virrasztó Demeter Mártát találta be a fideszes propagandagépezet

Unyatyinszki György 2019-02-13 15:11:00
Kérvényt adott be, hogy éjszakára is vele maradhasson, ez a propaganda szerint már VIP ellátás.

Hangzatos címmel írta meg kedden a kormánypárti Origo, hogy Demeter Márta VIP ellátást kért és kapott a fővárosi Honvédkórházban. Ezt azért tartották kiemelni, mert az elmúlt hónapokban rengeteg kritika éri a kormányt a Honvédkórház miatt, ahol hol a sürgősségi ellátás került a fenntarthatatlanság szélére, vagy a koraszülött gyerekek speciális osztályát kellett bezárni egy időre szakemberhiány miatt. A propaganda viszont az LMP politikusának kritikáját igyekeztek képmutatásként beállítani, ám - ismét - elhallgattak egy lényeges elemet a történetben.

Az eset egyrészt még 2017-ben történt, amikor a Honvédkórház porblémái még nem kerültek felszínre. A legfontosabb viszont: Demeter Márta ahhoz kért külön eljárást, hogy

haldokló anyja mellett maradhasson az utolsó napjaiban.

A politikus anyját eredetileg egy másik kórházban ápolták, ahol nem engedélyezték a látogatóknak, hogy a szobákban maradjanak éjszakára. Demeter Márta ezért kérvényezte anyja Honvédkórházba való átszállítását és a lehetőséget, hogy vele maradhasson. Végül erre nem is került sor, mert az anyját ápoló kórház engedélyezte, hogy a haldokló mellett virrasszon a politikus - derült ki az LMP közleményéből.

Szólj hozzá!

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.