A gyermeket vállalni tudó nőkhöz képest döbbenetesen alacsony a CSOK-osok száma

Unyatyinszki György 2019-01-31 10:22:00
Egyelőre úgy néz ki, hogy a kormány képtelen érdemben növelni a gyermekvállalási kedvet.

Eddig 95 ezer család nyerte el a megigényelt családi otthonteremtési kedvezményt (csok), azaz ugyanennyi szülőképes korú nőt sikerült a kormánynak bevonnia a támogatottak közé, akik vállalták, hogy további gyermeket szülnek - derült ki Novák Katalinnak, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkárának csütörtökön nyilatkozatából, amit az M1-nek adott.

Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi szülőképes korú korosztály mindössze 4,1 százaléka jut támogatáshoz.

A fentebbi szám döbbenetesen alacsony. Magyarországon a Központi Statisztikai Hivatal legutóbbi, 2016-os adatközlése szerint 2 millió 281 ezer szülőképes korú 15-49 éves nő élt. Ők a 2018-ban az adatok szerint 82580 gyermeket szültek, ami 1,7 százalékos csökkenés 2017-hez képest.

A népesség megtartásához szükséges születési arányszám 2,1 gyermek egy anyára számítva. Tavaly az ilyen korosztályba sorolható nőkre 1,49 gyermek jutott. Ez alapján a mai szülőképes generáció gyermekeinek száma, azaz a következő generáció lélekszáma 75 százalékkal lesz alacsonyabb, mint napjainkban. Ez egy fogyási spirál, ugyanis nekik még több gyermeket kellene szülniük ahhoz, hogy a mai Magyarország lélekszámát fenntartsák, ami az adatok függvényében csoda lenne.

Nem mellesleg, a most születők lennének az korosztály, aki kitermeli a nyugdíjakat, adókat, amiből működhetne az ország. Ha ők kevesen lesznek, nagyon komoly forráshiányra lehet számítani a szociális ellátórendszerben, vagy súlyosan nagyok lesznek a gyermekeinkre rótt közterhek.

Szólj hozzá!

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!

Kávé, festmények és múzeumi szakmai nap - februári programok a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetés a Café Kultúrban, szakmai nap múzeumi dolgozóknak, és még több izgalmas időszaki kiállítás várja az érdeklődőket februárban Győrben.

A Győr-Szol-t azonnal megvédte saját médiacége az eltűnt(?) milliárdok ügyében

Ráadásul ők már azt is tudják, hogy Pintér Bence lepaktált a TISZA Párttal. 

A járdán akarta elütni haragosát egy nő Győrben

Meglátta a zebránál, dühbe gurult, majd megfenyegette, hogy megöli - három évet is kaphat.

A Győr-Szol szerint nem tűnt el 1 milliárd 700 millió forint

Közleményben reagált a cég Pintér Bence kijelentéseire.

Kiskorú gyermekével lopatott egy nő Szombathelyen

Egy doboz gyógynövényt tartalmazó étrend-kiegészítő kapszulát csent el.

30 és 100 négyzetméteres lakások is lesznek a szombathelyi volt SZTK-épületében kialakítva

Üzleteknek és egészségügyi szolgáltatóknak is alakítanak ki helyiségeket.