Bojkottot hirdet az LMP a rabszolgatörvényt alkalmazó multik ellen

Unyatyinszki György 2019-01-09 14:41:00

Andy Vajna milliárdos kormánybiztos felesége, Vajna Tímea  budapesti fánkozója előtt jelentette Vágó Gábor, az LMP politikusa, hogy bojkottot hirdetnek a NER-rel látványosan együttműködő, a rabszolgatörvényt alkalmazó cégekkel és multikkal szemben.

Példaként említette, hogy a törvény életbe lépése óta a Henkel magyarországi leányvállalata 68 órára emelte a heti munkaidőkeretet az üzemeiben, azaz már lehetnek olyan dolgozók, akik hétköznapokon 12-12 óra műszak után még hétvégén is dolgoznak 8 órát, ha a Henkel beosztja őket - mondta Vágó. A politikus arra biztat, hogy a cég mosószereit, ragasztóit, különböző vegyipari termékeit ne vásárolják az állampolgárok. Az emlegetett Henkellel 2016-ban (is) kötött stratégiai megállapodást a kormány.

Vágó szerint az Orbán-kormány kiszolgáltatottá tette az országot, mikor előnytelen szerződést kötött az oroszokkal Paks II. építésében, valamint a kínaiakkal a Budapest-Belgrád vasútvonal építésében. Ehhez hasonlatos szerinte, ahogy a magyar munkavállalókat kiszolgáltatja a nemzetközi tőkének, ezért fogadták el erővel a rabszolgatörvényt is.

A vásárlók a bolti választásukkal is kinyilváníthatják nemtetszésüket

- mondta Vágó. A sajtótájékoztató helyszínéül is azért Vajna Tímea fánkozóját választotta, mert Vágó szerint pontosan tudni lehet, hogy adóforintokból működtetheti a helyet, abból a pénzből vihette magánrepülőn a macskáját az Egyesült Államokba, amit a férje "zsebelt be" a magyar embereken.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.