Mutatjuk a szombathelyi tüntetés pontos menetrendjét

ugytudjuk.hu 2019-01-03 06:37:00
Pénteken folytatódnak a tüntetések a vasi megyeszékhelyen.

Mint ahogy azt már korábban is megírtuk, az Éljen Szombathely Egyesület január 4-én, pénteken tüntetést szervez a Domus Üzletházhoz, melynek szervezésében az összes ellenzéki párt és a Vasas Szakszervezet is részt vesz.


A demonstráció 17.00-kor kezdődik a Domusnál, majd ezt követően, kb. 18:00 körül a városon keresztül vonulnak át a Fidesz a Szent Márton utcai irodáig, ahol két rövid beszéd után egy közös akcióra készülnek.


A tüntetésen követelni fogják a


1. a rabszolgatörvény azonnali visszavonását;
2. kevesebb rendőri túlórát;
3. független bíróságokat;
4. Európai Ügyészséget;
5. független közmédiát.


A rendezvényen felszólal többek közt:

  • Vágó Gábor (LMP), 
  • Glázer Tímea (DK),
  • Lábodi Gábor (Jobbik), 
  • Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely), 
  • Kapy Anita (civil édesanya),
  • Csillag Tamás (Momentum), 
  • László Zoltán (Vasas szakszervezet országos alelnöke), 
  • László Győző (önkormányzati képviselő, Derkovits lakótelep).

A demonstráció moderátora újra Tóth Kálmán lesz, aki mellé beugrik Viszlayné Pavelkovits Petra Livia az MKKP-ből.


 

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.