Az MTVA székházban éjszakáztak az ellenzéki képviselők

Farkas Bazsi 2018-12-17 06:30:00
13 országgyűlési képviselő továbbra is kitart.

Ezüstvasárnap nagy volt a forgalom az üzletekben - most éppen ez a világrengető hír megy a M1-en, miközben az előtt a stúdió előtt, ahonnan az adás megy 13 ellenzéki országgyűlési képviselő várja azt tegnap este óta, hogy beszélhessek egy szerkesztővel, ugyanis be szeretnének olvasni egy petíciót a tüntetők 5 pontjárók.

Az öt pontot a Momentum Mozgalom állította össze, ám azzal minden ellenzéki párt egyetért. A petíció olyan pontokat tartalmaz, mint 

  • A rabszolgatörvény azonnali visszavonása!
  • Kevesebb rendőri túlórát!
  • Független bíróságokat! 
  • Európai ügyészséget! 
  • Független közmédiát!

A képviselők elől fegyveres biztonsági őrök állják el a stúdió ajtókat.

Mindezt Szél Bernadett élőben közvetíti a Facebookon. 

Szólj hozzá!

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.

Barnamezős területekből alakítana ki új városrészeket a kormány

Szentgotthárdon és Monoron indulhatnak el az első lakásépítési projektek az Otthon Start Program keretében.

Bár Szombathely nem Hatvanpuszta, így is jönnek a zebrák

A város forgalmas közlekedési csomópontjain összesen 10 gyalogátkelőhelyet létesítenek. Soroljuk a helyszíneket.

Krakkóban aratott sikert a Krausz Ferencről szóló dokumentumfilm

A Nobel-díjas magyar fizikus életét és munkásságát bemutató alkotás a legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a nemzetközi fesztiválon.

Cigicsempészeket fogtak a győri NAV pénzügyőrei

Az M1-es autópályán buktak meg, autóalkatrészek közé rejtették a szajrét. 

Új egészségügyi központ létrehozásáról dönt a pénteki közgyűlés Győrben

Felnőtt- és gyermek rendelő, ügyeleti helyiség és nyugdíjasklub is helyet kapna a belvárosi épületben. 

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.

Vitályos Eszter szúrós szemmel nézett Nagy Feróra, majd lehordta az ellenzéket

A kormányszóvivő elítélte a relativizálást, majd relativizálta a zenész botrányát. (Véleménycikk.)

Ágh Ernő feljelentést tett a rendőrségen az őt és fiát, az államtitkár Ágh Pétert SMS-ben megfenyegetővel szemben

Az SMS író azt írta, hogy reméli, áprilisban mind a ketten bitófán fognak lógni.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint az árrés-stop fenntartásának nincs létalapja

Szerintük a kormány által bevezetett intézkedés hosszú távon nem fékezi az inflációt, viszont súlyos károkat okoz a kisboltoknak és a hazai termelőknek.

Már országszerte igényelhető az ingyenes influenza elleni védőoltás 

A hatóságok szerint most érdemes beadatni az oltást, mielőtt az influenzavírus járványos méreteket ölt.

Pintér Bence szerint “Antal Imre bosszút áll a győrieken”

A két politikus újabb csörtéje az M19-es út felhatója miatt pattant ki.

Éjszakai pelenkák: a nyugodt alvás alapjai

Mi különbözteti meg az éjszakai pelenkákat a nappali típusoktól? Sok szülő számára a nyugalom megteremtéséről szól, de erősebb védelemre van szükség.

Komoly vasazót kaptak el a NAV-osok Szentgotthárdon

14 tonna illegális fémhulladékot foglaltak le.