A Momentum támogatja a polgári engedetlenéget a rabszolgatörvény ellen

Unyatyinszki György 2018-12-13 17:01:00

Fel kell készülni a polgári engedetlenség formáira. Én nagyon örültem annak, amit tegnap este láttam. Még nagyobb tömegre lenne szükség - mondta a hvg.hu-nak Hajnal Miklós, a Momentum Mozgalom szóvivője.

A fiatal párt úgy ítélte meg, hogy a rabszolgatörvényről, a közigazgatási különbíróságok létrehozásáról sem szabályos feltételek mellett döntötte szerdán a Fidesz-KDNP többsége, ezért jogi lépéseket helyezte kilátásba. A jogszabályokat törvénytelennek tartják.

A Momentum egyeztet a csütörtökre Budapesten bejelentett tüntetés civil szervezőivel a folytatásról. A polgári engedetlenség különböző formáit támogatják illetve a munkavállalók sztrájkját is az elfogadottnak látszó törvénnyel szemben.

Szerda este kéz a kézben láttam embereket a szélsőbaltól a szélsőjobbig egy célért küzdeni. Ennél jobb tüntetést már nagyon rég nem láttam - igaz, ehhez kellettek a rendőri túlkapások is. Nem csak lózung volt az egység, tényleg megvalósult.

- mondta a lap szerint a bizakodó  Hajnal Miklós.

Szólj hozzá!

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.