A szegénység határán - Havi 114 ezer forint az átlagnyugdíj

Unyatyinszki György 2018-12-11 06:56:00
Bejött a kormánynak a korhatáremelés: kevesebb a nyugdíjas.

Elkészült a Központi Statisztikai Hivatal nyugdíjak változására vonatkozó idei jelentése, amelyből kiderül, hogy idén 2,6 millióan részesültek nyugdíjban és egyéb ellátásban, az ellátottak száma egy év alatt 1,6 százalékkal csökkent - számolt be az adatokról a Világgazdaság.

Az ellátottak közül 78 százalék kapott öregségi nyugdíjat. Ennek átlagos összege - még a tavalyi adatok elemzése szerint - havonta 114,2 ezer forint volt, ez a nettó átlagkereset 58 százalékának felelt meg. Fontos megjegyezni, hogy a KSH

a szegénységi küszöböt a mediánjövedelem 60 százalékánál állapítja meg.

A mediánjövedelem általában némileg alacsonyabb, mint az átlagkereset - nem véletlenül utóbbit közli a kormányrendelet értelmében a KSH -, ettől függetlenül meglehetősen lesújtó képet fest egy magyar átlagnyugdíjas anyagi helyzete, a szegénység határán.

Annak ellenére keserű ez az adat, hogy az elmúlt évben 2,4 százalékos nyugdíjemelés volt, így a nyugdíjas fogyasztói árindex 2,3 százalékos növekedése mellett a nyugdíjak reálértéke 0,1 százalékkal emelkedett 2016-hoz képest. A keresetek 13 százalékkal nőttek tavaly, a reálkereset-növekedés meghaladta a 10 százalékot.

Az elmúlt évben csaknem 74 ezer volt az új öregségi nyugdíjas, átlagosan 62 évesen mentek nyugdíjba, az induló ellátásuk pedig átlagosan 131,7 ezer forint volt.

via MTI

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.