Pálinger győzelmi kényszerről beszélt a női kézilabda Eb-n

Unyatyinszki György 2018-12-02 09:18:00

A női válogatottnak le kell győznie Horvátország csapatát a franciaországi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában - mondta Pálinger Katalint, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke az első meccsen a hollandoktól elszenvedett vereséget követően. A horvátok a spanyoloktól kaptak ki, a győzelem dönthet a csoport harmadik helyéről, ami még továbbjutást érhet.

"Csalódott vagyok, mert azt gondolom, meg lehetett volna nyerni ezt a meccset, de a szívem mélyén tudom, és be kell vallanunk, hogy a tapasztalat nagyon sokat számít. A hollandoknál olyan játékosok villantak a végén, akik több világversenyen játszottak, nálunk pedig olyanok hibáztak, akiknek ez az első. Persze, egyáltalán nem okolom őket" - nyilatkozta az MTI-nek Pálinger.

Hozzátette, hogy a csapatnak leginkább türelemre van szüksége, a küzdéssel és a hangulattal elégedett továbbra is.

A hollandok elleni mérkőzésről fontos megemlíteni, hogy az ötvenedik percben 22-22 volt az állás, de ekkor egy elhibázott csere miatt a hollandok több mint egy percig kettős emberelőnyben kézilabdáztak, és egy 5-0-s sorozattal eldöntötték a meccset.

A magyar válogatott hétfőn 18 órától folytatja Eb-szereplését Horvátország ellen, majd szerdán a spanyolok ellen játszik.

Győzike: Gratulálok Edina, nincs is jobb a cigány kolbásznál!

Így kommentálta a celeb Kulcsár Edina új párkapcsolatát.

Dobjatok el mindent, íme a Moon Knight új trailere!

Roppant izgalmasnak ígérkezik a Marvel új sorozata.

Ungár Péter: Az Orbán-kormány munkaerőhiányt és megalázóan alacsony kereseteket nyújt szociális ágazatnak

Az ország szociális intézményeiben megközelítőleg 30 százalékos a munkaerőhiány.

Két autó ütközött a 84-es főúton Sárvárnál, mentőhelikopter is érkezett a helyszínre

Egy ember életét vesztette. Teljesen lezárták az érintett szakaszt.

Néhány év alatt legalább húsz ingatlant vásárolt Schadl György

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar letartóztatott elnöke az elmúlt években még a budai Várban is vett lakást.