Meghalt a SpongyaBob készítője

Fehér Buda 2018-11-27 20:32:00

57 éves korában meghalt Stephen Hillenburg, a SpongyaBob alkotója - írja a Buzzfeed. Hillenburg eredetileg tengerbiológusnak készült, ezt a tudást használta fel akkor, amikor kitalálta a ma már mindenki által ismert karaktert.

Hillenburg tavaly jelentette be, hogy amiotrófiás laterálszklerózissal küzd. Ez az a betegség, aminek a kutatására az ice bucket challange-el gyűjtött pénzt tavaly az internet népe. A betegség a gerincvelőt és az agy sejtjeit támadja, a betegeket pedig lassan, de biztosan megbénítja.

Hillenburg 1999-ben indította útjára a Spngyabobot, a sorozat még ma is fut, lassan 250 epizódot gyártott le belőle a Nickelodeon.

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.