Díjat nyert a Lakiteleki Filmszemlén a vasi hadifogolyvárost bemutató dokumentumfilm

Ugytudjuk.hu

2018-11-16 15:28:00

Noha múzeumpedagógiai segédanyagnak készült, mégis nagy sikert aratott a dokumentumfilmek között és különdíjat nyert el a Boros Ferenc és Horváth Zoltán rendezte Barakkváros foglyai című alkotás az idei Lakiteleki Filmszemlén.

A film az első világháború során létrehozott ostffyasszonyfai hadifogolytábor történetét dolgozza fel. A ma már a természet által visszahódított, misztikus területet iskolásokkal járják be, az ő szemszögükből mutatják be a hatalmas tábor életét.

Az Ostffyasszonyfa határában 1915-1918 között működő táborban a háború tetőpontján 50 ezer fogoly tartózkodott, átmenetileg a megye második legnagyobb települése volt. Ennyi ember ellátása komoly szervezést igényelt, ezért saját pénzt is használtak a táborban, de volt külön postaszolgálata és a vasúti hálózat része is lett.

A film idén több megyei moziban is megtekinthető lesz, illetve később a Savaria Múzeumban is.

Az ostffyasszonyfai hadifogolytáborról készült filmet mutatnak be jövő héten az AGORA Savariaban

Boros Ferenc, Horváth Zoltán és Tóth Kálmán dokumentumfilmet készített az ostffyasszonyfai hadifogolytáborról, melynek díszbemutatójára november 8-án várják az érdeklődőket az AGORA-Savaria Filmszínházba, osztotta meg a mozi a Facebookon. A hadifogolytábor 1915 májusában nyílt meg a Vas megyei Nagysimonyi és Ostffyasszonyfa községek határában.

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.