Már képviselői csoportja is van a Parlamentben a Mi Hazánk Mozgalomnak

Farkas Bazsi 2018-11-10 12:20:00
De ez még nem frakció.

Képviselői csoportot alakított az Országgyűlésben a Mi Hazánk Mozgalom - jelentette be szombati budapesti sajtótájékoztatóján Dúró Dóra elnökhelyettes.

Közölte, sem anyagi, sem felszólalási lehetőségeik nem bővülnek a lépéssel, amelyről hétfőn tájékoztatják a házelnököt, csupán azt kívánják kifejezni, hogy "már nem négy magányos farkasként" folytatják a politizálást, hanem egységben, együttműködve, megjelenítve a Mi Hazánk Mozgalom politikáját.

Dúró Dóra elmondta: mindenféle politikai taktika nélkül döntenek majd arról, mely javaslatokat támogat a törvényhozásban a képviselői csoport. "Szorosabb, politika jellegű együttműködésre nem készülünk egyik párttal sem" - mondta a képviselő.

A csoportban négy, korábban a Jobbik színeiben mandátumot szerzett politikus foglal helyet. Dúró Dórát május végén zárták ki az ellenzéki frakcióból, a Toroczkai László vezette Mi Hazánk megalakulásával annak politikusaként politizál.     Volner Jánost egy hónapja zárták ki a Jobbik képviselőcsoportjából, emiatti tiltakozásul két képviselő - Apáti István és Fülöp Erik - követte őt. A három politikus szerdán jelentette be, hogy a jövőben a Mi Hazánk színeiben politizálnak és kérték felvételüket a pártba. 
 

(MTI)

Szólj hozzá!

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért.