Big Brother-módi: egy helyre irányítanák az ország összes térfigyelő kameráját

VPP 2018-10-24 08:26:00
Pintér Sándor javaslata szerint a Belügyminisztérium az országban lévő összes térfigyelő kameráját egy központi tárhelyre irányítanák.

Az ATV tudósítása szerint a javaslat alapján először Budapest kameráit, majd az egész országét kapcsolnák össze. Többek közt beletartoznának a közterület-felügyelet kamerái, Magyar Közút kameráinak képei, a BKK és a bankok biztonsági felvételei is. Pintér javaslata szerint a felvételeket 30 napig őriznék meg, és a hatóságok többek közt terrorcselekmények vagy más bűncselekmények megelőzése és felderítése céljából használhatnák azokat.

Ezzel kapcsolatban érdemes visszaemlékezni rá, hogy a két éve történt Teréz körúti robbantás feltételezett elkövetőjét a merénylet elkövetésétől számított 26 nap alatt fogták el, hét nyilvánosságra hozott felvétel segítségével. A főügyész szerint a kamerák adták a legfontosabb bizonyítékokat az ügyben.

Zugló polgármestere, Karácsony Gergely szerint az ötlet maga jó, mivel ez nagyban fogja segíteni a bűnmegelőzést, viszont fontos, hogy megmaradjon az emberek magánszférájának védelme.

„A térfigyelő kamerarendszer erősen veszélyeztette az állampolgárok személyes jogait. Tehát, olyan megoldást kellene kitalálni, - és remélem, hogy a törvény ilyen szempontból nyújt majd garanciákat - hogy ilyen típusú visszaélés ne lehessen” 

Ferencvárosban pédául, több mint száz térfigyelő kamera működik, melyeket a közteresek megpróbáltak úgy elhelyezni, hogy magánterületekre ne lehessen belátni, de ha ezt nem sikerül takarnák el többek közt az erkélyeket és hasonló magánterületeket. 

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.