Már sok-sok éve hallgatjuk a szebbnél-szebb ígéreteket a szombathelyi Puskin park (közismertebb nevén Kresz-park) felújításával kapcsolatban, de valahogy sosem történik semmi, az üres szavak elszállnak a széllel, a város egyik legszebb parkja pedig csak rohad tovább, lassan az enyészeté lesz.
A Víztorony egyre rosszabb állapotban van, penészesednek a falak, potyog a vakolat, ki vannak törve az ablakok. Szomorú, elhanyagolt gólemként mered az égbe a monumentális épület.

Mellette egyik oldalon a gyerekeknek szánt bicikli és kisgokart kölcsönző, melynek épületéről első ránézésre simán azt mondaná az erre tévedt vándor, hogy évek óta elhagyatott az épület, pedig a mai napig működik. A vakolat minden oldalról potyog, az épület tele van firkálva, az ajtaját eszi a rozsda, az oldalát nyilvános vécének használják az arra tévedő részeges alakok.

A Kresz-park pályája telis-tele vannak repedésekkel, kátyúkkal, a fák gyökerei néhol teljesen felnyomják az aszfaltot. A gyerekeknek szánt utacskák balesetveszélyesek. Nem kicsit, nagyon.

A torony mások oldalán lévő játszótérhez - már ha nevezhetjük annak - évtizedek óta nem nyúltak, ugyanúgy néz ki, mint 30 éve, csak azóta szanaszét rozsdásodott. Új játékokra nem futotta (legalábbis gyerekkorom óta biztosan nem). Van két sima és két kakashinta, egy rozsdás, meggörbült mászóka, egy homokozó, amit macskaalomnak és kutyavécének használnak, a kerete pedig teljesen szét van rohadva plusz egy darab szétgraffitizett betonfal, amit egykor labdázó-falnak használhattak talán.

A parkban lévő négy darab pad és három darab kuka körül szó szerint tornyosul a szemét, a törött piásüvegek és a cigarettacsikkek szerves részét képezik a főként kisgyerekek által használt parknak a többi koszról nem is beszélve.

Végezetül nézzük meg a ledurvább “jelenséget”, a három éve szénné égett kaszinó épületét, ami kísértetházként díszíti a parkot, ráadásul életveszélyes is. Ennek ellenére évek óta nem tesz senki semmit, nem bontják el, néha egy szalagot körbehúznak, amit 10 perc alatt elfúj a szél, a kamaszok pedig azzal szórakoznak, hogy felmásznak a tetőre, amely bármelyik pillanatban beszakadhat. A kaszinóban és előtte üvegszilánkok, sörösdobozok és szemét tömkelege. Az épületet sokan kábítószerezésre és piálásra használják, ahogy az az ott lévő nyomokból is jól látszik. A hajléktalanok is a szénné égett gerendák és törmelék közt húzzák meg magukat.

Ebben a parkban játszanak és bicikliznek gyerekeink.
Ígéret szép szó…
Legutóbb a park közepén álló Víztorony felújításáról dr. Hende Csaba, országgyűlési képviselő az áprilisi választás előtt még látványterveket is feltett Facebook-oldalára. Volt szó galériáról, kiállításról, teraszról, kávézóról és mindenféle csudálatos dologról. Az egész felújítást ráadásul a csúf, gonosz EU pénzéből fedeznék, akik felháborító módon mintegy 3 milliárd forintot küldtek városfejlesztésre. Ebből a Kresz-parkra 500 millió forintot szánnának. Az erről szóló szerződést 2017 októberében írta még alá Puskás Tivadar polgármester. Arról viszont semmilyen infót nem közöltek, hogy mikorra várhatjuk a nagy megújulást.

Na de most jön a csavar. Ahogy azt mi is megírtuk, a kormány ugye most gondolt egyet és visszakéri a városoktól azt a rengeteg EU-s támogatást amit választás előtt szétosztogatott, így a sok település közt Szombathelyen is veszélybe kerültek a korábban beígért fejlesztések. Ez érintheti többek közt a Kresz-parkot is.
Megkerestük az ügyben az illetékeseket, de egyelőre semmi reakciót nem kaptunk arról, megvalósul-e a felújítás vagy sem és ha igen, pontosan mikor. Amint megkapjuk a kérdéseinkre a választ, cikkünket azonnal frissíteni fogjuk.

































Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?
A "Rend Pártján", hirdetik a plakátok.
A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.
Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.
A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.
Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.
Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más.
Nem maradt a négy fal között.
Az utat 2017 ősze óta próbálják megépíteni.
Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.
A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.
Délután tart igazgatósági ülést a cég.
Győriek, szívesen!
A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.
Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.
Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.
Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.
A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.
Mindjárt itt is van az első, a Fitt Mix.