Jávor: Az igazságügyi miniszter ügyvédi irodája 360 milliós megbízást kapott

Unyatyinszki György 2018-09-25 17:22:00
A Trócsányi László miniszterhez köthető iroda Trócsányi Lászlónak felel a megbízásban.

Trócsányi László igazságügyi miniszter még mindig tagja annak a Nagy és Trócsányi Ügyvédi Irodának, amely összesen 360 millió forintos megbízást kapott a magyar kormánytól - mondta kedden Jávor Benedek, a Párbeszéd európai parlamenti képviselője a birtokába került szerződések alapján. Kiemelte, hogy az irodának együtt kell működnie Trócsányi minisztériumával az ügyben.

A miniszter korábbi tulajdonában álló ügyvédi vállalkozás a magyar kormány ügyében fog eljárni bruttó 300 millió forint értékben, amit Ausztria indított az Európai Bíróságon a Paks II. beruházás nagy mértékű, szerintük tiltott állami támogatása miatt. Ezen felül nagyjából bruttó 60 millió forint értékben készít tanulmányt egy hasonló tárgyú, már lezárt osztrák-brit perről.

Jávor Benedek

A kormány 360 milliót fizet Trócsányi igazságügyi miniszter ügyvédi irodájának az Európai Bíróságon folyó paksi perben való képviseletért. Ez elfogadhatatlan lenne bármely normális országban! Vessünk...

Jávor Benedek a megszerzett dokumentumok alapján azt állítja, hogy láthatóan Trócsányi továbbra is aktívan részt vesz az iroda ügyeinek egyengetésében, ami összeférhetetlen lenne miniszteri munkájával. Szerinte jellemző az Orbán-kormányra, hogy a kormánytagok közvetlen környezete érintett a korrupcióban, de az a legsúlyosabb esetek közé tartozik, hogy az igazságügyi miniszter, aki a jogalkotásért és az igazságszolgáltatásért felel, maga is a korrupciós rendszer része.

A politikus emlékeztetett, hogy a Nagy és Trócsányi Űgyvédi Iroda volt az, amely a bankok jogi képviseletét vállalta el a devizaadósok követeléseivel szemben. Tehát Trócsányi miniszterként részt vett a devizahitelesek megsegítéséről szóló törvény megalkotásában, majd a hozzá köthető iroda épp azon volt, hogy az adósok minél kisebb mértékben tudják érvényesíteni a bankokkal szembeni elszámolási vitában érdekeiket. Az ellenzék az ügy kipattanásakor felvetette, hogy a miniszter akár tájékoztathatta az ügyvédi irodát a jogszabály hiányosságairól, támadható pontjairól, de az ügyből végül nem lett semmi. Trócsányi végül eladta tulajdonrészét, de továbbra is tagja az irodának.

fotó: Kovács Tamás / MTI

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.