Orbán: 2030-ra Európa egyik legélhetőbb állama leszünk

Ugytudjuk.hu

2018-09-17 13:57:00
Nyolc év kormányzás után továbbra is ígéri a miniszterelnök, hogy jobb lesz gyermeket vállalni.

A jövő a népesedésről és a migrációról fog szólni – mondta Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalásában az Országgyűlés őszi ülésszakának nyitónapján. Aki hallotta már az elmúlt három évben a kormány kommunikációját, azoknak aligha mond újat a miniszterelnök állítása. A kormány kedvenc témája kapcsán Orbán Viktor az alábbiakat említette:

  • A Sargentini-jelentés egy "abszurd hazugsággyűjtemény", Orbán szerint a jelentés állításait megcáfolták már. Hangsúlyozta, hogy a jelentés nem a kormány, hanem az ország ellen szól. (A jelentés egyébként a kormány intézkedéseit bírálta.)
  • A kormány jogi lépéseket fog tenni Gulyás Gergely miniszter vezetésével a jelentése elfogadásának módja miatt, mert szerintük a tartózkodások nem számításával lett csak meg az Európai Parlamentben a jelentést támogató kétharmados többség. (A gyakorlat egyébként több évtizedes ebben a tekintetben az EP-ben.)
  • A klasszikus pártszövetségek fellazultak, az új vonalak a bevándorláspárti és bevándorlásellenes táborok között húzódnak. Az olasz, a lengyel, az osztrák és a magyar kormányt ezért támadja a jelenleg többség. Jövőre EP-választások lesznek, Orbán szerint a jelenlegi elit távozik. "Épp ideje" – tette hozzá.
  • Angela Merkel német kancellárt nem megnevezve kiemelte, hogy az EU vezető erői a határvédelmet szeretné elvenni a tagállamoktól. (A kezdeményezés egységes szabályok szerint szeretné ellenőrzés alatt tartani az EU külső határait.)

Az szokásos szónoki képességeihez képest kissé szürkén beszélő Orbán egyik legtöbbet ismételgetett szófordulata az volt, hogy "szükséges, de nem elégséges" az, ami a kormány eddigi intézkedéseit jellemzi. Nyolc évnyi kormányzás után szeretnének olyan körülményeket teremteni, ami megfelelő körülményeket teremt a gyermekvállaláshoz.

A miniszterelnök a magyar gazdaság helyzetére kitérve sorolta a közelmúlt pozitívumait:

  • Napjainkban 800 ezerrel több foglalkoztatott állampolgár, mint 2010-ben volt., ebből 600 ezer a piacon dolgozik. A miniszterelnök nem tért ki arra, hogy ez mennyire függ össze a nyugdíjkorhatár korábbi emelésével.
  • 65 hónapja folyamatosan  emelkednek a bérek. "Még mindig nem tartunk ott, ahová szeretnének eljutni" – mondta itt is Orbán Viktor.
  • A BMW a kiváló munkaerő miatt érkezik Orbán szerint, ami hatalmas befektetést jelent.
  • A MOL és német befektetőtársa 390 milliárd forintért épít üzemet
  • 2030-ra Magyarországot az öt legjobb és legélhetőbb országgá tennék Európában.
  • Idén év végén ismét kapnak Erzsébet-utalványt (nyugdíjprémiumot) a nyugdíjasok.
  • Az oktatásban több tízezer laptopot és tabletet osztottak ki az iskolában.

Az egészségügyről nem beszélt Orbán Viktor.

Szólj hozzá!

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.