Förtelmes dolgokat örökölhetsz koliszobád korábbi lakójától

Unyatyinszki György 2018-09-17 15:09:00
Testnedveken nevelkedő élőlények és allergének alig várták az új lakók érkezését.

Kezdésként mindenki gondoljon a legrendetlenebb kollégiumi ismerősére, akit a hátán hordott a Föld. Valószínűleg elég élénk az élmény, ugye? Az oktatási félév elkezdésekor több tízezer középiskolás és egyetemista tért vissza a legendás magyar kollégiumokba, ahol több éves, esetleg évtizedes bútorok és használati tárgyak várják vissza őket. A közös használatnak azonban ára van, a Tonic újságírója, Lia Kantrowitz pedig összegyűjtötte azokat az undorító részleteket, amiket valószínűleg feltételeztél, de eddig nem mertél belegondolni a koliszobáddal kapcsolatban.

A kulcsprobléma rendre a matrac. Kezdjük onnan, hogy egyes matracok tíz évnél is régebbiek lehetnek, ez elég sok idegen embert jelent. Lehet, hogy te úgy alszol, mint egy kismacska a párnáján, de a legtöbben gyakran verejtékben úsznak egy átmulatott éjszaka után. Csorog a nyála, folyik az orra, és jobb esetben csak ezek a természetes dolgok érik a matracot. A nemi életről ne is beszéljünk.

Míg az ágyneműt általában mossák a lakók, a matracot aligha, pedig egy év váladékozásnak igenis nyoma marad. Ha rosszul jársz, akkor rendre kiújuló bakteriális megfázás fog gyötörni, szerencsére a vírusok nem maradnak életben sokáig.

Még ha rendes is volt az előző lakó, a száradó bőréből leváló apró, szabad szemmel nem látható darabkák ott terjengenek mindenhol, remek táplálékot nyújtva az atkáknak, amelyek ürüléke az allergia egyik legfőbb kiváltója.

Védekezni textilen is használható fertőtlenítővel lehet. Érdemes megfontolni, hogy a tömegközlekedési eszközökön ezüst tartalmú spay használatával fertőtlenítenek.

Szakértők kiemelik, hogy bár elsőre valóban undorító belegondolni abba, hogy mi vesz körül minket egy koliban, de az egy fiatal egészséges szervezet számára nem jelenthet gondot.

Kakizacsit kaptak egy repülőjárat utasai - Videó

Pokoljáratként festették egy Phoenixből Hawaiira tartó repólőjárat utasai pénteki útjukat - írta a KPNX. Egy nő döbbenten számolt be arról, hogy mikor a gép elejében lévő mosdóba indult, az utaskísérő belépés előtt feltette a kérdést, hogy pisilni vagy kakálni szeretne-e, mert hogy az 1-es vagy 2-es programhoz flakont vagy zsákot kell hasznánia.

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.