Elkezdődött a vénasszonyok nyara, 30 fokot is mérhetünk a jövő héten

Fehér Buda 2018-09-09 15:58:00

A következő napokban is marad a napsütéses, nyáriasan meleg idő. Helyenként akár 31 fokig is emelkedhet a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn csapadék nem valószínű, sok lesz a napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 9 és 16 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 26-27 fok körül alakul.

Kedden, szerdán és csütörtökön is napsütéses idő várható, csapadék nem lesz. A minimumhőmérséklet kedden 9 és 16, szerdán 10 és 16, csütörtökön 12 és 18 fok között valószínű. A nappali maximumok kedden 25 és 29, szerdán 27 és 30, csütörtökön 28 és 31 fok között alakulnak.

Pénteken is napos idő várható, helyenként délután, estefelé a Dunántúlon növekedhet meg erősebben a felhőzet, de estig csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 12-18 fok lesz. Napközben 27-31 fokig melegszik fel a levegő.

Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett már elszórtan lehet zápor, zivatar. A szél megélénkül, zivatar idején meg is erősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20, a legmagasabb hőmérséklet 23 és 29 fok között alakul.

Vasárnap elszórtan alakulhat ki záporeső, keleten néhol zivatar is lehet. A szél helyenként és zivatar idején megerősödik. A minimumhőmérséklet 12 és 18, a maximumhőmérséklet 22 és 27 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Miért érdemes külön pihenőzónát kialakítani a kertben?

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.