"Szétszedte" a bíróság Zuschlagot, aki Czeglédy-ügyben szólalt meg

Ugytudjuk.hu

2018-08-31 09:24:00
Czeglédy Csabát több dologgal gyanúsítják, de Zuschlag semmi terhelőt nem tudott állítani.

Az előzetes letartóztatását töltő Czeglédy Csabával, korábbi szocialista képviselővel szemben igen komoly médiakampány indult kormányzati körökből még a tavaszi országgyűlési választások előtt. A Czeglédy-ügy röviden annyi, hogy a volt képviselő és társai a gyanú szerint bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt folyik büntetőeljárás. Ezt akarta még jobban megspékelni a TV2 tavasszal, amikor egy elsötétített, eltorzított hangú alak a csatornának számos dolog mellett arról beszélt, hogy Czeglédy különböző kenőpénzeket mozgatott a szocialisták között, többek között Gyurcsány Ferencnek is, akinek DK-s időszakában információkat is átadott az MSZP-ről.

Czeglédy pert indított a TV2 és az Origo ellen is, aminek szerdai tárgyalásáról a hvg.hu tudósított. Mint korábban kiderült, a TV2 nem egy valódi szemtanút használt a híradós anyagában, hanem egy statisztát, aki az akkor épp újból börtönben ülő Zuschlag János értesüléseit adta át, játszotta el szerepét. Zuschlag az Origo cikkével kapcsolatos tárgyalás után a hvg.hu szerint felhívta Kökény-Szalai Vivient, a TV2 hírigazgatóját, hogy elmesélje benyomásait a tanúmeghallgatásáról, amit úgy jellemzett, hogy "szétszedték". Vélhetően okkal mondta, mert az alábbi dolgokat nem tudta alátámasztani a portál szerint:

  • Nem tud arról, hogy dobozban vitt pénzt Czeglédy Gyurcsánynak.
  • Nem látott cipősdobozt, amiben a pénzt vitte Gyurcsánynak.
  • Nincs közvetlen tudomása arról, hogy Czeglédy bármikor is pénzt adott volna Gyurcsány Ferencnek.
  • Nem tud arról, hogy Czeglédy Csaba adott volna ki MSZP-s információkat a már DK-s Gyurcsány Ferencnek.
  • Nem támasztotta alá, hogy Czeglédy bármelyik politikust lefizette volna, csak "hallotta".
  • Csak "hallotta", hogy Czeglédy diákszövetkezeteit támogatta a szocialista kormány, de konkrét esetről nem tud.

Czeglédy ügyvédje: Fellebbeztünk a bíróság döntése ellen

Ma délelőtt adtunk róla hírt, hogy a Szegedi Járásbíróság 50 millió forint óvadék letétele esetén engedné szabadon dr. Czeglédy Csabát. Ez azt jelentené, hogy a tavaly június óta előzetes letartóztatásban lévő politikust, ugyan háziőrizetben továbbra is továbbra fogva tartaná a hatóság, ám végre kiszabadulhatna a Szegedi Börtön fogságából.

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.