81 évesen meghalt John McCain, amerikai szenátor

Fehér Buda 2018-08-26 10:52:00
Az ünnepelt háborús hős felett győzött az agydaganata.

81 évesen elhunyt John McCain - írja a Telegraph. Az amerikai szenátor halála két nappal azután következett be, hogy a családja bejelentette, hogy felhagytak a daganata kezelésével.

McCain 60 éve szolgálta a hazáját. Először akkor figyeltek fel rá, amikor a vietnámi háború alatt lelőtték a gépét, ő pedig hadifogságba került. Öt és fél évig volt fogságban, miközben rendszeresen megkínozták. 2000-ben már a republikánusok elnökjelöltje akart lenni, ám ekkor George W. Bush győzedelmeskedett felette. 2008-ban azonban elnyerte az elnökjelöltséget, akkor Obama ellen indult, és alulmaradt

McCain azonban nem hagyta el a politikai életet, egészen haláláig szenátori posztot töltött be. Habár ő is republikánus volt, rendszeresen kritizálta a Trump-adminisztrációt. Az amerikai elnök találkozóját Putyinnal a legszégyenletesebb tettnek nevezte, amit elnök valaha elkövetett.

Ő volt az is, aki elgáncsolta Trump és a republikánus szenátorok azon törekvéseit, hogy eltöröljék az Obamacare-t. A Trump-éra egyik legdrámaibb jelenete volt az, amikor McCain néhány nappal az agyműtéte után megjelent a kongresszusban szavazni. Habár az Obamacare-rel ő sem értett egyet, nem volt hajlandó segítkezni az eltörlésében úgy, hogy a republikánusok nem hozakodtak elő egy normális alternatívával. 

Az emberies életszemléletével nem csak a republikánusok, hanem a demokraták elismerését is kivívta. Halála óta rengetegen emlékeztek meg róla a Twitteren, többek között Donald Trump és Hilary Clinton is.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.