Elázott Körmend egy része, mert az önkormányzati építkezés törmeléke eldugította a csatornákat

Unyatyinszki György 2018-08-25 19:08:00
Autók estek a víz áldozatává, a házakat fél napig nem lehetett száraz lábbal megközelíteni

A szombatra virradó éjszakai esőzés miatt közel száz család foghatta a fejét Körmenden, ahol a Dózsa György utca és a Rákóczi utca kereszteződésénél egy belvárosi tóvidék keletkezett. Az utcán álló autó jelentős része beázott, pincéket öntött el a víz, ami csak rendkívül lassan apadt el a délelőtt során, addig száraz lábbal lehetetlen volt megközelíteni a házakat.

Bár először a nyugat.hu egy forrásra hivatkozva azt írta, hogy a környék 285 millió forintba kerülő parkosítása lehet a probléma, amiből kihagyták a vízelvezetést és a csatornázást, a valóság ennél árnyaltabb. Az önkormányzat későbbi közleménye szerint ugyanis a csatornarendszer ki van alakítva a környéken, a probléma abból adódott, hogy az építkezési törmeléket a víz bemosta a csatornába, eldugítva azt.

Érdekesség, hogy az önkormányzat úgy próbálta elhárítani a felelősséget, hogy egyúttal elismerte: a megbízásukból végzett munkálatok törmeléke okozott problémát a körmendieknek.

Szólj hozzá!

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.